Unikátní výstava mapuje 130 let ČSK

Unikátní výstava mapuje 130 let ČSK
Foto: Elen Sladká  /  Výstava ke 130. výročí založení ČSK Uherský Brod potrvá až do konce března.
Uherský Brod Sport 01 / 02 / 2023

Nejstarší fotbalový klub na Moravě a druhý nejstarší klub v zemi slaví 130. výročí od založení. Významné jubileum si ČSK Uherský Brod (založen 14. ledna 1893) připomíná unikátní výstavou, která mapuje bohatou historii. Ve foyer Domu kultury je široké veřejnosti přístupná až do konce března.

„Unikátním exponátem je určitě originální registrační průkaz hráče Jaroslava Fornůska z roku 1924, ale na výstavě je třeba k vidění rovněž plakát týmu, který v sezoně 1993/1994 vybojoval historický postup do druhé celostátní ligy,“ prozradil Petr Zpěvák, jeden ze spoluautorů výstavy, která přináší desítky dobových fotografií. Řada z nich ještě nebyla nikdy publikována. „Nechybí ani fotografie mládežnických týmů a družstva žen, které hraje pod hlavičkou klubu už desátou sezonu,“ dodal Zpěvák.

Autory vzácných fotografií mapujících historii fotbalu v Uherském Brodě jsou František Varaďa, dlouholetý činovník klubu, a František Blaha, který zdokumentoval posledních deset let. „Těší mě, že můžeme oslavit tak významné jubileum. Je to pro nás závazek do budoucnosti. Klub má dnes deset kategorií od mužů až po fotbalovou školičku. Všichni trenéři, funkcionáři i hráči mají můj obdiv, patří jim velký dík,“ svěřil se Josef Hamšík, dlouholetý předseda ČSK Uherský Brod.

Tagy článku

TOPlist