Unikum! Šest zápasů, šest remíz!

Slovácko, Uherský Brod Sport 27 / 08 / 2020

Třetiligoví fotbalisté ČSK Uherský Brod a 1.FC Slovácko B po třech kolech stále neznají jiný výsledek než remízu. K ukončení série měli blíže svěřenci kouče Martina Ondy, kteří drželi vedení až do 88. minuty...

UH. BROD - Olomouc B 1:1
„Remíza je ale vzhledem k průběhu zápasu spravedlivá,“ uznal sportovně Onda.
Broďané prahli po prvním vítězství v sezoně, ale v prvním poločase příliš nebezpeční nebyli. Největší šanci si vypracovali Hanáci, když se Baďura z čista jasně zjevil za obranou domácích, ale tváří v tvář brankáři Jíchovi napálil míč nad břevno. Jinak se hrálo většinou mezi šestnáctkami.
Po přestávce domácí přidali, zatlačili soupeře a v 59. minutě se dočkali, když se trefili tradičně po standardní situaci. Rohový kop se snesl do vápna, kde se po sérii odrazů dostal k Janšovi, který jej propálil do sítě. Když Olomouc nepřišla s rychlou odpovědí, vsadila na totální ofenzívu, která jí přinesla kýžené ovoce. „Jak se blížil konec, šlo jen o to, jestli vydržíme sílící tlak soupeře, který už hodně otevíral zadní vrátka. I když jsme měli několik brejků, ani jeden jsme nedovedli do úspěšné koncovky. A naopak sami inkasovali,“ posteskl si Onda. Branka: Janša. Poločas 0:0.
UH. BROD: Jícha - Flasar, Vrága, R. David, Nevařil - Janša (78. Šmatelka), Josefík, Malenovský (67. Šimoník), Kopilec (84. Kúdela) - Váňa (49. Švrček), Mančík (90. Kelíšek)

Nové Město n/M. - SLOVÁCKO B 1:1
Třetí zápas, třetí remíza. Fotbalisté zálohy 1.FC Slovácko zůstávají po třech kolech neporaženi, zároveň však čekají na vítězství. Na Vysočině jim chybělo málo, aby nulu z kolonky výher vymazali, přesně osm minut. Svěřenci trenéra Jiřího Saňáka udeřili v nástupu do druhé půle, když na centr Pernici vyskočil nejvýše Kostka a brankář Šmída byl krátký. Hosté měli i další šance, ale už se střelecky neprosadili, což je v závěru hodně mrzelo. Branka: Kostka. Poločas 0:0.
SLOVÁCKO: Borek - Olšanský, Vincour, Srubek, Kostka - Pernica (90.+1. Řihák), Janás, Mareček (69. Pek), Polášek, Juroška (72. Tomaštík) - Vecheta.