Urvaly bod, kouč je pyšný

Kunovice Sport 21 / 05 / 2015

Házenkářky SHK Kunovice zakončily sezonu ve velkém stylu. Na půdě Plzně, vítěze první ligy a postupujícího do interligy, vybojovaly cennou remízu 27:27 a prodloužily sérii neporazitelnosti na pět zápasů. Střelecky zářila Klára Horáková, která zaznamenala devět branek.
Plzeň - Kunovice 27:27
Kunovjanky přitom zaspaly začátek a celý první poločas tahaly za kratší konec. „Ale určitě jsme nebyli horším týmem, jen jsme zkrátka neproměňovali šance,“ poznamenal René Gärtner, kunovický lodivod. Jehož výběr postupně zvedl hlavu, dotáhl se na rozdíl dvou branek, ale v závěru poločasu opět nabral dvojnásobné manko. Kouč proto o přestávce vystřídal brankářky a Pauříková se mu odměnila parádním výkonem, který nakopl i její spoluhráčky v poli. „Holky šlapaly, nechaly na palubovce duši a tři minuty před koncem zaslouženě vyrovnaly. Samozřejmě udělaly nějaké chyby, které však pramenily z kvalit soupeřek. Za předvedený výkon jsem na hráčky pyšný, nepoložily se ani za nepříznivého stavu,“ smekl Gärtner.
Mušku si přesně seřídila Horáková, která těžila ze spolupráce s Flekovou a Štěrbovou. Obranu dirigovala jako vždy skvělá Kožuchová. „Na naši hru byla radost se dívat. Škoda, že sezona končí,“ litoval trošku Gärtner, jehož armáda jako první dokázala Plzeň na její palubovce obrat alespoň o bod. Poločas 15:11.
KUNOVICE: Pauříková, Tobiášová – Vinyatynska 3, Sklenářová 3, Kožuchová 3, Romanová 3, Horáková 9, Martindale, Janásová, Kosinková, Fleková 4, Štěrbová 2.