Utkání chybělo jediné, góly v síti Teplic

Uherské Hradiště Sport 30 / 04 / 2012

Třem akcím jsem musel zatleskat

Tepličtí se před začátkem jara hlásili ke svému útoku na evropské poháry. Pokud svoje slova mysleli vážně, tak na Slovácku zklamali a museli být spokojeni i s jedním bodem. Na víc totiž neměli a ani si víc nezasloužili. Slovácko vyhrálo na Slavii, a tak jsme věděli, že nás čeká těžké utkání. Zaplaťpánbůh, že se hrálo až večer, kdy se počasí rapidně změnilo. Přesto si myslím, že to byl zajímavý zápas. Domácí mají styl hry založený na využití Doška a na to jsme se připravovali. Oba stopeři svoji úlohu splnili a nepustili jej do nějaké hlavičkové převahy. V prvním poločase měli domácí dvě velké šance, kdy nás podržel Grigar. My jsme toho moc nepředvedli, a proto jsem byl nespokojený. Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji ránou Sivy a dorážka Jindráčka bohužel neskončila v bráně. Domácí měli opět jednu vyloženou šanci, kdy nás Grigar znovu podržel. Náš gólman byl určitě nejlepším mužem našeho týmu, chválil ochránce tří tyčí Teplic kouč Severočechů Petr Rada.
Trenér Miroslav Soukup hledal dlouho slova, kterými by charakterizoval sobotní zápas. Už po cestě na tiskovku vždycky přemýšlím, co řeknu, abych se neopakoval. Bohužel se budu muset opakovat znovu. Dnešní zápas měl určitě větší kvalitu než zápas s Hradcem. Byli jsme disciplinovanější ve hře dozadu, nepouštěli jsme Teplice do brejkových situací. Byli jsme trpělivější a nakonec jsme si vytvořili i mnohem více brankových příležitostí než s Hradcem. To jsou pozitiva. Negativní je to, že takový zápas, jaký jsme dnes odehráli, musí skončit minimálně 2:0 pro nás. Ze strany Teplic šla snad jediná střela mezi tyče. Jinak jsme Teplice nepustili do žádné větší šance. Oproti tomu 14. a 17. minuta a Láďa Volešák, to jsou prostě vyložené šance. Nebo Petr Reinberk, který krásně prošel. Tomu stačilo to trefit jen k tyči. Tři nádherné akce, kterým musím zatleskat. Druhá půle už nebyla tak kvalitní, přesto v ní přišly dvě šance, které mohly rozhodnout zápas. Došek hlavička, dorážka Hlúpik... Jsem rád, že se hráči do těch šancí dokáží dostat. Třeba Hlúpik, kdyby proměnil jen 50 % svých šancí v posledních dvou zápasech, tak bude nejlepším střelcem našeho mužstva. Musíme být ale trpěliví, protože on má předpoklady k tomu, aby kanonýrem mužstva byl, věří svým hráčům i nadále Miroslav Soukup.