Utkání ve Slavkově rozhodl vlastenec

Slovácko Sport 14 / 08 / 2014

Okresní přebor 1. kolo

Šumice - Traplice 6:0 (3:0)
Branky: 8., 40. Ondřej V., 21. Šmíd L., 61. Pančocha J., 87. Lekeš J., 90. Kelíšek M.
ŽK: 29. Kandrnál M. - 25. Trávníček V., 51. Gelien R., 54., 63. Huťka L., 74. Verbík T.
ČK: 63. Huťka L. (Traplice).
Diváci: 130.
Rozhodčí: Václav Mahdal - Roman Horčica (laik), Roman Obdržálek (laik).
Šumice: Šidlo M. - Šmíd L. (68. Juřeník M.), Pilka I., Pančocha J., Ondřej V. (79. Lekeš J.), Ondřej T. (78. Valášek P.), Machala P., Mach M., Kunovský R. (70. Vykydal M.), Kelíšek M., Kandrnál M. Trenér: Josef Janíček.
Traplice: Kloček K. - Trávníček V. (87. Gerši M.), Pemer Z. (29. Trávníček A., 70. Blecha L. ml.), Kotyza R. (24. Polách O.), Kolínský T., Huťka L., Gelien R. (80. Chybík L.), Čevela O., Pekárek R., Verbík T., Trávník T., Kelíšek M. Trenér: Jaroslav Slavík.
Ve velkém vedru se domácí do hostů zakousli a hned v 8 minutě po krásné kombinační akci skóroval Odřej Václav - 1:0. Domací útočili i nadále a v 21 minutě zvyšovali Šmídem na 2:0 a ve 40. minutě Ondřejem už na 3:0. Druhý poločas domácí opět zatáhli a v 61 minutě zvyšovali na 4:0, když si Pančocha naběhl na míč a přímou střelou skóroval na 4:0. Bezzubí hosté dostali v 87. minutě Lekešem další branku poté, co chybovali v obraně - 5:0. Domácí v 90. minutě dokončili kanonádu, když se trefil po chybě gólmana Kelíšek - 6:0.
Nejlepší hráči: Ondřej Václav - Tomáš Kolínský

Slavkov - Slovácko C 0:1 (0:0)
Branky: 64. Stojaspal R. (vlastní)
ŽK: 43. Jankůj M., 62. Zimčík P. - 12. Huráb J., 34. Abrhám F., 87. Bučák M.
Diváci: 30.
Rozhodčí: Roman Bednář - Pavel Pochylý (laik), Čeněk Milar (laik).
Slavkov: Pochylý P. - Zimčík P., Švardala L., Šimek P. (61. Peter O.), Stojaspal R., Polášek B., Jankůj M., Halík J., Habarta J., Salát J., Zimčík L. Trenér: Karel Kopeček.
Slovácko C: Červinka M. - Žůrek A., Šišák V., Paška L., Huráb J., Heger D., David T. (84. Mikulášek R.), Bučák M., Balaštík A. (46. Sánchez F., 77. Zemánek J.), Abrhám F., Petrucha M. Trenér: Ladislav Pochylý.
Diváci ve Slavkově viděli podprůměrný fotbal s minimem šancí na obou stranách. V prvním poločase se hra odehrávala hlavně ve středu hrací plochy, bez ohrožení gólmanů. Ve druhé půli se obraz hry nezměnil až do 64. minuty. Hosté zahrávali rohový kop Hurábem a ve skrumáži domácí Stojaspal nešťastně srazil míč záda jinak výborného Pochylého. Poté se dostali do gólové šance i domácí, Stojaspalovu střelu v 70. minutě zneškodnil z bezprostřední blízkosti Červinka a o minutu později Jankůj ze dvou metrů přestřelil prázdnou bránu. V závěru mohli hosté pojistit vedení Hurábem, který šel sám na bránu, ale Pochylý jeho šanci zneškodnil. Utkání by spíše slušela remíza, ale tři body si odvezli hosté.
Nejlepší hráči: Pavel Pochylý - Michal Červinka

Košíky - Nezdenice 0:3 (0:2)
Branky: 13. (p), 63. Skočovský D., 34. Šašinka O.
ŽK: 40. Fedor J. - 18. Gabrhel R., 57. Martinec R.
Diváci: 60.
Rozhodčí: Roman Bednář - Štefan Krajčovič (laik), Petr Vápeník (laik).
Košíky: Ondruch A. - Večeřa T., Šlechta Z., Přílučík L., Poháněl J., Ovsík M., Němeček L. (51. Kaštánek V.), Fedor J., Bémer Z., Müller T., Janováč Z. (70. Kočvara R.).
Trenér: Vítězslav Kaštánek.
Nezdenice: Juriga M. - Voda M., Uličník J., Šašinka O., Sviták P., Skočovský D., Mikliš M., Martinec R. (79. Jančařík J.), Kociňák J., Gabrhel R. (46. Kandrnál P.), Struhař P.
Trenér: Jaroslav Kociňák.
Od začátku utkání byli lepší hosté, vytvářeli si více šancí a ve 13. minutě po faulu domácího kapitána zahrávali pokutový kop. Skočovský z něj bezpečně otevřel skóre - 0:1. Domácím se nedařila žádná přesná přihrávka, ztráceli míč ve středu hřiště a hosté toho využívali k rychlým brejkům. Ve 34. minutě hosté zahráli rychlou akci na jeden dotek a Šašinka zvyšoval na 0:2. Ve druhém poločase domácí tým přitlačil svého soupeře před pokutové území, ale do výraznější šance se nedostal. Naopak, v 63. minutě hosté vyšachovali domácí obranu a Skočovský lehce upravil střelou do prázdné brány na konečných 0:3. V závěru měl ještě vyloženou příležitost Kaštánek, ale branku těsně přestřelil.
Nejlepší hráči: Tomáš Večeřa - Jaroslav Kociňák

Jarošov - Kudlovice 4:1 (3:0)
Branky: 11., 25. (p) Staroba R., 44., 47. Šipka J. - 62. Forro M.
ŽK: 61. Kaštánek M. - 45. Dujka J., 60. Bohun P.
Diváci: 110.
Rozhodčí: Tomáš Polášek - Jaroslav Smetka (laik), Karel Andrýsek (laik).
Jarošov: Melichárek J. - Šipka J., Stojaspal M. (58. Gajarský M.), Staroba R., Omelka Martin, Omelka Marek, Malina L., Kaštánek M., Jančík V. (62. Kováč O.), Bobčík P., Kolečkář L. (55. Jelínek D.). Trenér: Radek Vyoral.
Kudlovice: Tomaštík M. - Straka P., Kraváček L., Ježek P. ml., Chmelař P., Dujka J., Bořuta T., Bohun P. (77. Štulíř M.), Turoň T., Mikulica A. (46. Bednařík M.), Forro M. (87. Hruška M.). Trenér: Petr Ježek st.
I když bylo velké horko oba týmy předváděly aktivní fotbal. V 11. minutě potrestal obrovskou hrubku hostů Staroba, který obešel bezmocného gólmana a skóroval do prázdné branky - 1:0. Ve 25. minutě se k pokutovému kopu postavil Staroba a opět byl neomylný - 2:0. Hostům na konci poločasu došly síly a Jarošov si vytvářel jednu šanci za druhou. Tečku za prvním poločasem udělal po velké hrubce obrany Šipka - 3:0. Druhá půle pokračovala ve stejném tempu jako konec té předchozí. Domácí Jarošov tvořil hru a hosté se spíše hledali. Ve 47. minutě se k odraženému míči dostal Šipka a bez problémů zvýšil na 4:0. Čestný úspěch se podařilo dosáhnout i Kudlovicím, když v 68. minutě dorazil Forro míč do brány - 4:1.
Nejlepší hráči: Jan Šipka - Tomáš Bořuta

Hluk B - D. Němčí B 2:3 (1:2)
Branky: 44. Jurčík D., 58. Bachánek O. - 11., 42. Světinský A., 88. Kadlček R.
ŽK: 18. Janča P., 76. Loutocký E. - 20. Mikulec M.
Diváci: 150.
Rozhodčí: Igor Ševčík - Pavel Šafařík (laik), Tomáš Babušík (laik).
Hluk B: Bachan L. - Zlínský A. (46. Hrdina I.), Tinka Z., Tinka T., Minařík M., Loutocký E., Jurčík D. (81. Šuránek D.), Janča P., Chytil R., Dufka J., Bachánek O. (71. Gál T.).
Trenér: Vlastimil Marek.
D. Němčí B: Bobčík M. - Škařupa P., Světinský A., Stojaspal Martin ml. (76. Světinský L.), Stojaspal K. (46. Stojaspal M.), Pochylý M., Ondra L., Mikulec M., Kadlček R., Hlaváček J. (52. Stojaspal O.), Richtr D. Trenér: Tomáš Stojaspal.
V sousedském derby začali lépe hosté, kteří taky šli do vedení v 11. minutě Antonínem Světinským. Domácí měli několik slibných šancí na vyrovnání, ale hostující obrana jejich pokusy s přehledem ubránila. Hra se odehrávala většinou mezi šestnáctkami až do 42. minuty, kdy se svým druhým gólem prosadil Světínský - 0:2. Domácí o dvě minuty později podnikli rychlý brejk. Po právé straně se uvolnil Zlínský, který naservíroval míč do šestnáctky a Jurčík stanovil hlavou poločasový výsledek na 1:2. Druhý poločas byli domácí důraznější a odměnou jim byla vyrovnávací branka v 58. minutě, kdy se trefil Bachánek. Už se zdálo, že zápas skončí nerozhodně, ale Kadlček byl proti a v 88. minutě technickou střelou strhl vítězství na stranu Dolního Němčí. Zápasu by více slušela remíza.
Nejlepší hráči: Robin Chytil - Robin Kadlček

Drslavice - Zlámanec 5:1 (4:1)
Branky: 41., 67. Mikulec D., 26. Orlovský M., 37. Šobáň J., 43. vlastní - 8. Damborský M.
ŽK: 77. Mikulinec R. - 42. Svízela P.
Diváci: 68.
Rozhodčí: Zbyněk Vlčnovský - Tomáš Svoboda (laik), Jan Javor (laik).
Drslavice: Hroch M. - Vystrčil M. (88. Ševeček M.), Vidrman T., Šobáň J., Přecechtěl P. ml. (79. Vacula P.), Orlovský M., Mikulinec R., Mikulec D., Machálek J., Hroch V., Brulík P. Trenér: Přemysl Přecechtěl st.
Zlámanec: Kročil J. - Svízela P., Smolka F., Šurmánek M. (63. Bednařík R.), Damborský M. (74. Kuchař J.), Jirsák P., Koželuh J., Šuta J. (53. Duda R.), Chmela J. (88. Frydrych T.), Váňa M., Rosík L. Trenér: Afonso Maquete.
Úvod zápasu vyšel hostům, když se v 8. minutě po pěkné kombinační akci prosadil Damborský - 0:1. Domácím se podařilo srovnat z podobné akce ve 26. minutě Orlovským. Závěr první půle zlámaneckým hrubě nevyšel. Ve 37. minutě inkasovali z kopačky Šobáně druhý gól a ve 41. minutě se prosadil Mikulec - 3:1. Jejich zmar podtrhl ve 43. minutě vlastním gólem Váňa. O osudu utkání tak bylo prakticky rozhodnuto a druhý poločas se nesl v poklidném tempu hry. Od většího brankového přídělu zachránil Zlámanec gólman Kročil. Střeleckou smůlu drslavických protrhl v 67. minutě Mikulec, kterému se podařilo využít jednu z mnoha stoprocentních šancí. Hosté v závěru nastřelili břevno, ale to bylo z jejich strany vše. Utkání tak skončilo zaslouženou výhrou domácích.
Nejlepší hráči: Dalibor Mikulec - Jiří Kročil

Bílovice - Os. Lhota 2:0 (1:0)
Branky: 14. Bernatík P., 51. Čechmánek O.
ŽK: 13. Bernatík P., 21. Zlatý I., 54. Vyorálek J., 80. Hlaváček P. - 5. Štergenich P., 54. Krátký E.
Diváci: 88.
Rozhodčí: Lukáš Mikulka - Miroslav Reichel (laik), Petr Hanáček (laik).
Bílovice: Hanáček L. - Zlatý I., Zlámal Z., Vyorálek J. (87. Žák J.), Kováč Pe., Hlaváček P., Gajdošík E., Čechmánek O. (90. Matějík J.), Bernatík P. (84. Urbánek P.), Krejčiřík M. (60. Dujka F.), Kováč Pa. Trenér: Pavol Hýža.
Os. Lhota: Šicha Z. - Štergenich P., Štergenich D., Pešík D. (78. Šimčík M.), Lučný O., Kusák M., Krátký E., Kopeček M., Horák K., Pešík E., Fantura T. (64. Machala M.).
Trenér: Jan Šimčík.
V utkání se střetli oba nováčci. Už od 1. minuty byli lepší domácí. Hned v 7. minutě střílel z velkého vápna Kováč, ale Šicha vyrazil míč do hry. O sedm minut později centroval z levé strany Čechmánek a z velkého vápna Bernátik rozvlnil síť - 1:0. Ve 23. minutě centroval Patrik Štergenich z levé strany, míč skončil Pešíkovi na hlavě, ale Hlaváček jeho akci kryl. Ve 25. minutě poslal Zlatý z 22 m dělovku, ale Šicha konečky prstů vyrazil na břevno. V 51. minutě zvýšil Čechmánek na 2:0. V 60. minutě přihrál míč na velké vápno Štergenich Pešíkovi, ale Hlaváček jeho šanci kryl. V 70. minutě z velkého vápna střílel dělovku Kusák, ale Hanáček jeho střelu vyrazil na rohový kop. V 75. minutě se hosté dožadovali pokutového kopu, ale píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá. Domácí zvítězili zaslouženě.
Nejlepší hráči: Ondřej Čechmánek - Martin Kusák