Útočí na stříbro, válí trio Vaculík, Havlík, Andrýsek

Uherský Brod Sport 15 / 03 / 2012

Basketbaloví minižáci Spartaku Uherský Brod stále útočí na stříbrnou pozici ve skupině o 6. - 11. místo Oblastního přeboru jižní Moravy. Aktuálně jsou třetí dva bodíky za brněnskými Žabovřeskami, které v posledním vystoupení na domácí palubovce dvakrát srazili na kolena (52:29, 38:25).
Broďané soupeře drtili hlavně v prvním měření sil, kdy po první čtvrtině vedli 15:4 a v poločase 34:9... Odveta byla trošku vyrovnanější, ale i tak si Spartak stále udržoval vedení, které postupně navyšoval až na konečných 13 bodů.
„Kluci měli střetnutí ve své moci a jdou za cílem, kterým je průnik na druhé místo,“ říká Ivo Mikulec, duše týmu minižáků. Jeho zkušený kouč Jiří Pršala se opět mohl spolehnout na tradiční opory Vaculíka, Havlíka a kapitána Andrýska. „Stále výrazněji se prosazuje i Jakub Neděla, který byl před zápasem oceněn za stoprocentní tréninkovou docházku,“ poznamenal Mikulec.
Do konce soutěže zbývají čtyři zápasy, Broďané v nich chtějí smazat dvoubodové manko na Žabovřesky a vystřídat je na druhé pozici. Jestli uspějí, to napoví už víkendový dvojzápas, kdy na domácí palubovce změří síly s vedoucím Blanskem.
1. Blansko    12    11    1    834:392    23
2. Žabovřesky    12    9    3    721:419    21
3. Uh. Brod    12    7    5    626:483    19
4. Kyjov    12    4    8    487:600    16
5. Podolí u Brna    12    4    8    450:651    16
6. Kobylí    12    1    11    340:907    13