Utrpěli výprask, Spartak neudržel nervy

Hluk, Uherské Hradiště Sport 20 / 09 / 2022

Florbalisté FBK Spartak Hluk a FBC Slovácko musí na druhé kolo divize rychle zapomenout, shodně totiž vysoko prohráli, když částečně pykali i za četné absence. Do tabulky si tak nepřipsali ani bod při společném skóre 5:22.

SLOVÁCKO - Olomouc 2:9

I podruhé Slovácko na domácí půdě padlo, s favorizovanými Hanáky drželo krok do poloviny zápasu, kdy na ukazateli svítil stav 1:2. „O výsledku rozhodla okleštěná sestava a hromada individuálních chyb v rychlém sledu ve druhé třetině,“ uvedl po zápase Jiří Provazník, kouč Slovácka, který si premiéru na lavičce určitě představoval jinak (před týdnem chyběl kvůli covidu-19 - pozn. autora).

Jeho výběr přitom nezačal špatně, za stavu 0:2 snížil Blizňák, který krátce předtím neproměnil trestné střílení, a vypadalo, že se domácí nadechují k náporu. Jenže zbytečné chyby a tři rychlé góly během 36 sekund jim vzaly vítr z plachet! Chromek sice ještě v nástupu do poslední části vykřesal jiskérku naděje, ale to bylo ze strany Slovácka, které postrádalo několik hráčů, včetně kapitána Idese, všechno. V dalším průběhu už pálili do černého jen borci z Hané. Branky: Blizňák, Chromek. Třetiny 0:1, 1:4, 1:4.

SLOVÁCKO: Šenkeřík, D. Číž - Stašek, Nevařil, Chromek, Körber, J. Číž, Janča, Uřičář, Malíček, Bistrý, Hadaš, Blizňák, Petřík.

Třinec - HLUK 13:3

Hlučané v týdnu přivedli pět hráčů z FbC Aligators (dva na hostování, tři na střídavý start - pozn. autora) a zpočátku se zdálo, že jejich angažování je trefou do černého. Po gólech Franka a Juračky totiž dvakrát vedli. Jenže postupem čase se misky vah převážily na stranu Severomoravanů, kteří nakonec soupeři uštědřili pořádný výprask.

Svěřenci kouče Pavla Rochovanského navíc zápas nezvládli ani psychicky, když jim několikrát ujely nervy. Dohromady nasbírali osm dvouminutových trestů, Martin Krchňáček si navíc vykoledoval osobní trest a ve 43. minutě zamířil předčasně pod sprchy Juračka… I to se podepsalo na konečném debaklu, Spartaku nebylo nic platné ani střídání gólmanů. „Opět jsme nastoupili v kombinované sestavě a ještě na specifickém povrchu. Utkání bylo o soubojích a nasazení, sudí navíc měli odlišný metr. I přesto jsme se porazili vlastní nedisciplinovaností,“ pokrčil rameny Rochovanský. Branky: Frank, Juračka, Šubík. Třetiny 4:2, 4:0, 5:1.

HLUK: Tichopádek (30. Padalík) - Rochovanský, Konstant, Juračka, Bartoš, Frank, Hubáček, Hájek, Nosek, M. Krchňáček, Šubík, T. Tuhý.