„Už jsem jen do počtu“

„Už jsem jen do počtu“
Foto: sal
Uherské Hradiště - Sady Sport 06 / 06 / 2015

Šestnáct let čekal na další trofej. A v pátek se jí dotkl. Útočník Jaroslav Zemánek, který je už skoro synonymem „céčka“ 1.FC Slovácko, navíc dvakrát rozvlnil síť a jednou orazítkoval tyč. I když byl nejstarším účastníkem finále, byl zkrátka nepřehlédnutelný.
„Z vítězství mám obrovskou radost. Jen se trošku bojím oslav... Ale vlastně nebojím, město dnes patří nám,“ smál se jedenačtyřicetiletý borec, který svou kariéru spojil výhradně se Slováckem C. Pohárovou trofej přesto nestaví výš než postup do I.B třídy, který slavil před 16 lety. „Tenkrát jsem byl klíčovým hráčem, dnes jsem spíš do počtu, těžím z práce mladých kluků. Kouč ale ví, že do branky se ještě trefím,“ říká skromně Zemánek. Důvěru trenéra splatil ve finále měrou vrchovatou. Hlavně jeho druhý gól, kdy míč napálil levačkou k zadní tyči, byl výstavní. „Moc krásných gólů nedávám. Tak jeden za sezonu, takže jsem limit splnil na poslední chvíli,“ komentoval trefu ze 45. minuty, kterou oslavil se svlečeným dresem nad hlavou. Radost mu nezkazila ani žlutá karta.
Do druhé půle už ale nenastoupil, vystřídal jej Bučák, který se dokonce blýskl hattrickem. „Marek je náš nejlepší útočník, rychlý, šikovný. Dokonale využil unavené obrany,“ pochvaloval parťáka. Zároveň však složil poklonu Šumicím. „I v deseti hrály otevřeně, nezakopaly se před šestnáctkou. Je mi jich proto trošku líto, výsledek je pro ně krutý,“ pravil Zemánek, který věří, že 14. června zažije další oslavy. A to postup do I.B třídy. „To je náš hlavní cíl. Vítězství v poháru je snad jenom sladký předkrm,“ doufá kanonýr. Jestli pak pověsí kopačky na hřebík, to neprozradil. „Ani nemůžu, manželka by se toho hned chytla,“ smál se od ucha k uchu.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace