Už láká posily, druhá liga má zelenou!

Už láká posily, druhá liga má zelenou!
Uherské Hradiště Sport 03 / 05 / 2010

Druholigový kolotoč se v Uherském Hradišti přece jen roztočí! Hokejovému klubu se pozvolna naplňuje rozpočet, kouč Petr Sakrajda loví posily. První vlaštovkou je jeho syn, který přichází ze Vsetína. A za dveřmi od kabiny už pomalu stojí i další... Už příští týden zřejmě vypukne letní příprava.
Vrásky na čele fanoušků i funkcionářů rozprášilo sezení u kulatého stolu se starostou města a probíhající jednání s generálním sponzorem. „Starosta byl maximálně vstřícný. Pomůže nám, jak to jen půjde. Zítra ještě máme další kolo jednání s hlavním mecenášem, ale z dosavadního průběhu jsem přesvědčený, že peníze seženeme. Samozřejmě ale počítáme i s podporou dalších sponzorů,“ říká hradišťský kormidelník Petr Sakrajda. Druholigový rozpočet se pohybuje kolem 3,5 milionu korun. „Konečný verdikt je samozřejmě na zastupitelstvu, ale osobně jsem přesvědčený, že bychom druhou ligu měli podpořit i finančně,“ prohlásil včera Libor Karásek, starosta Uh. Hradiště.
Druholigovou přihlášku musí Hradišťští adresovat na svaz nejpozději 15. května. Ještě jim tudíž zůstává třináct dní na lovení posil. Kouč Sakrajda už rozhodil sítě a na lákavou návnadu „rybičky“ zabírají. Jako první se tátovi a trenérovi v jedné osobě hlásil Petr Sakrajda junior, který přichází ze Vsetína. „Jeho příchod je definitivní a předběžně jsme domluveni i s brankářem Petrem Tučkem, který loni chytal v Uh. Ostrohu a Hodoníně, a dvojicí prostějovských borců Martin Stejskal, Jiří Piluša, kteří už mimochodem oblékají inlineový dres Uh. Hradiště. Věřím, že brzy  k němu přidají i hokejový,“ přeje si Sakrajda.
Jména zbylých hokejistů, nad jejichž hlavami krouží hradišťské laso, však neprozradil. Jednání totiž stále probíhají. „Každopádně z devadesáti procent jde o hráče Zlína, kteří jsou roztroušeni po hostování v týmech první a druhé ligy. „Máme výhodu v tom, že ze Zlína do Uh. Hradiště je co by kamenem dohodil. Vsetín, Kroměříž i Hodonín jsou podstatně dál,“ ví moc dobře Sakrajda.
Z kádru, který zkompletoval zlatý hattrick krajských šampionů a vybojoval si postup do druhé ligy, zatím nikdo neodešel. Ale je nad slunce jasné, že všichni nezůstanou. „Soutěž už je skutečně hodně náročná, kluky čeká zápasový rytmus středa - sobota a navíc čtyřikrát týdně trénink, volno mají vlastně jen jeden den. A nepřekvapuje mě, že někteří upřednostňují práci a rodinu,“ chápe Sakrajda. Klub hráčům nabídne poloprofesionální smlouvu, v níž strávený čas u ledu náležitě finančně ohodnotí. „Cílem je zapustit ve druhé lize kořeny. O jednoroční anabázi, kterou třeba absolvoval Frýdek-Místek, rozhodně nestojíme. To bychom raději hráli i nadále krajský přebor,“ zdůraznil ostřílený padesátiletý lodivod.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace