Už mají klidné spaní, záchranu trefil Michalec

Uherský Brod Sport 27 / 05 / 2022

Fotbalisté ČSK Uherský Brod jsou zachráněni! Setrvání v MSFL si zajistili vítězstvím na půdě devátého Vratimova, kde se dvěma góly blýskl Jan Michalec. Záloha Slovácka měla volno, protože Dolní Benešov po podzimu odstoupil ze soutěže.

Vratimov - UH. BROD 1:2

Broďané zápas ve Vratimově zvládli na jedničku, po celou dobu byli jasně lepší, a kdyby si seřídili mušky, vyhráli klidně i 6:1. Malou pihou na kráse je pouze v závěru inkasovaný gól, který brankáře Filipa Jíchu připravil o jedenácté čisté konto v sezoně.

„V každém poločase jsme měli minimálně čtyři vyložené šance, ale pokaždé se prosadili jen jednou. Ale i tak jsme spokojení, máme tři body, které znamenají definitivní záchranu,“ těší Martina Ondu, trenéra ČSK.

Jeho výběr šel do vedení v 16. minutě, kdy Gettler z hloubi vlastní obrany našel dlouhým pasem nabíhajícího MIichalce, který parádně přehodil vyběhnuvšího gólmana Střalku. I když rychlá branka hosty uklidnila, další už do přestávky nepřidali. Pojistky se dočkali až v 88. minutě, kdy střídajícího Nevařila zastavil ve vápně nedovoleně Nemšovský. Sudí nekompromisně vytáhl červenou kartu a nařídil pokutový kop, který Michalec bezpečně proměnil. Jenže za minutu domácí snížili a ještě zadělali na drama. „Zápas se nastavoval devět minut, ale už jsme to zvládli,“ uvedl Onda, kterého jen mrzí mizerná koncovka. „Honza Michalec dal dva góly, ale na kopačce měl čtyři. Ve slibné pozici selhali i Strachoň nebo Šmatelka. Jinak ale kluci zápas odmakali, vyhráli zaslouženě,“ dodal zkušený kouč. Branky: Michalec 2. Poločas 0:1.

UH. BROD: Jícha - Flasar (60. Švrček), Vrága, Pavlíček, Košák - Gettler (80. Nevařil), Šmatelka (60. Venený), Lorenc, Malenovský (80. Mančík) - Michalec (90.+7. Kratochvíl), Strachoň.