Už počtvrté bez bodu i setu!

Staré Město Sport 29 / 11 / 2018

Trápení prvoligových volejbalistů VSK Staré Město pokračuje, v Brně a Velkém Meziříčí si připsali třetí a čtvrtou porážku v řadě bez zisku setu a v tabulce se propadli za čtvrtfinálovou osmičku!
Brno - STARÉ MĚSTO 3:0
Bez dvou klíčových hráčů - univerzála Kittela a smečaře Čecha - byli svěřenci kouče Petra Karabce outsidery. Zvláště když domácí vyrukovali se čtyřmi hráči extraligového týmu.
Kombinovaná sestava VSK držela s favoritem krok jen do stavu 9:10, následně si neporadila s přihrávkou servisu extraligového Pospíchala a prohrávala 10:15. A když domácí přidali šestibodovou šňůru při servisu Provazníka, nebylo co řešit. Podobný průběh měl i druhý set. Staroměstští vzdorovali jen krátce a po odevzdaném výkonu set ztratili. Zabojovali až v poslední sadě, ale k jejich smůle nezvládli koncovku, ve které vedli 21:17. O zisk setu se připravili chybami na přihrávce a nedůraznými útoky, které posílali do bloků. Brňané otočili na 22:21 a závěr si pohlídali, když proměnil druhý mečbol. Sety 17, 18, 24.
Velké Meziříčí - STARÉ MĚSTO 3:0
Na Vysočinu už neodcestovali mladí hráči Zlína (Šulc, Kozák, Varous, Bláha, Viceník), takže torzo sestavy doplnil veterán Kamler.
Ambiciózní domácí tým měl od začátku navrch, především v razanci servisu i útoku. Rychle vedl 6:1 a bez problémů získal první set. Kouč Karabec navíc změnou postů ve složení šestky hledal vhodné uspořádání, ale to se mu příliš nedařilo. I druhý set proto vyzněl jednoznačně pro Velké Meziříčí, které průběžně vedlo až 20:13. Až v závěrečném setu se Staroměstští zlepšili ve všech herních činnostech a v koncovce vedli 21:19. Jenže pak soupeř opět přitvrdil na servisu a po šňůře pěti bodů dospěl k mečbolu, který proměnil. Sety 21, 15, 22.
STARÉ MĚSTO: Šulc, Maděra, Janečka, Kozák, Varous, Kvapilík, na liberu Viceník. Střídali Dřímal, Skyba, Bláha, Klimeš, Kamler.