Už počtvrté v řadě na kolenou

Sport 26 / 10 / 2010

Hokejisté Uherského Hradiště za poslední čtyři zápasy skórovali pouze třikrát

Střelecké trápení hokejistů HC Uherské Hradiště pokračuje. Svěřenci Petra Sakrajdy ve Valašském Meziříčí pouze jednou zamířili do černého, což na vítězství pochopitelně nestačilo. Valaši totiž změnili skóre pětkrát a prodloužili šňůru hradišťských porážek.
Valašské Meziříčí - Uh. Hradiště 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Andrýsek a spol. přitom do zapasu vůbec nevykročili špatně, domácím byli naprosto vyrovnaným soupeřem a dokonce měli na hokejce vedoucí gól. Na sklonku třinácté minuty šel sice za katr obránce Stašek, ale při vlastním oslabení ujel Knebl (posila ze Vsetína - více info. na jiném místě této strany), kterého domácí zastavili jen za cenu faulu, a rozhodčí nařídil tresté střílení. Jenže samotný Knebl tváří v tvář brankáři Krumpochovi minul.
A za dvě minuty přišel trest. Vašut kolmou přihrávkou vyslal do brejku Baculu, který kličkou do forhendu překonal Oharka. Radost Valachů však měla jepičí život. Na začátku 19. minuty Andrýsek vystihl rozehrávku soupeře a společně se Sladkým mířili sami na bránu. Učebnicově sehranou akci ukončila gólová střela hradišťského obránce.
V prostřední části měl druhý gól na hokejce Piluša, který se s Mikešem ocitl ve stejné situaci jako Sladký s Andrýskem, ale se skórem nepohnul. Otřepané nedáš-dostaneš platilo ve 34. minutě, kdy se ve skrumáži z otočky trefil Varga.
Ani po gólu hosté nehodili flintu do žita, byli naopak lepším týmem, ale v koncovce, jak už je jejich zvykem, vyhořeli. Ruce nad hlavu nezvedli ani po důrazném průniku Karpíška, jehož střelu vyrazil Krumpoch ramenem nad bránu...
O osudu zápasu nakonec rozhodlo 70 sekund na přelomu 45. a 46. minuty, kdy hostující gólman Oharek dvakrát kapituloval! V přesilové hře se nejprve ranou mezi kruhy trefil Balga a z pokračujícího tlaku dorazil puk ležící na čáře do brány Martiník. A Hradišťští? Snažili se, vytvářeli si šance, ale branka Bobrů už pro ně byla zakletá.
V 53. minutě naopak do jejich rakve zatloukl pátý hřebík Fojtík, za jehož ranou od modré se Oharek jen ohlédl. Hosté tak už počtvrté v řadě prohráli.
Branka: Sladký (Andrýsek, Piluša). Vyloučení 5:7, využití 2:0, střely na bránu 33:26, 400 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Sladký, Heča, Krystýnek, Pšeja, Matula, Stašek - Piluša, Andrýsek, Mikeš - Knebl, Kotačka, Schuster - Karpíšek, Kundera, Kartůsek - Pochylý, Červenka.

autor: RUDOLF HOLÁSEK, PETR ČECH