Už počtvrté v řadě na kolenou

Hluk Sport 31 / 10 / 2019

Ani čtvrtý říjnový zápas nepřetavili florbalisté Spartaku Hluk ve vítězství, stejně jako před týdnem získali před vlastními fanoušky pouze bod za prohru v prodloužení. Čtvrtou porážku za sebou si připsali proti Kloboukům u Brna a v tabulce Národní ligy se propadli na šestou příčku.
HLUK - Klobouky u Brna 9:10
I když byli Hlučané od začátku aktivnější a více na míčku, Aligátoři trestali každé okénko v jejich obraně. A tak po první třetině překvapivě prohrávali 2:3. Prostřední dějství nabídlo divákům brankové hody, skóre se totiž měnilo hned devětkrát! Když domácí v 31. minutě inkasovali pošesté, sáhli k výměně brankářů, ale Podškubka udržel čisté konto jen 22 sekund… Za stavu 5:7 však Hlučané zmobilizovali síly, zamkli obranná vrata a ještě na začátku 54. minuty po čtyřbrankové šňůře vedli 9:7. Finiš ale totálně zpackali, dvakrát zkolabovali v obraně a soupeř si vynutil prodloužení, které ve třetí minutě ukončil. „V závěru jsme laxním přístupem k bránění zbytečně ztratili dva body. Je to velká škoda, že takhle bráníme. Kdo chce, tak nám to tam prostě nasází,“ zlobil se Martin Tuhý, hrající kouč Spartaku. Za pozitivum označil hru dopředu. „Po třízápasovém půstu se trefil Olbert, na první gól však stále čeká Márty (Martin Krchňáček - pozn. autora), tak snad se dočká v listopadu,“ přeje si Tuhý.
Na listopad se ostatně těší celý tým, který věří, že v něm ukončí sérii porážek. Branky: Janča 3, Olbert 2, Holý, Štěrba, Tuhý, Duda. Třetiny 2:3, 5:4, 2:2 – 0:1.
HLUK: Kolečkář (31. Podškubka) - Holý, Zábrana, Hubáček, Jílek, P. Krchňáček, Zatloukal, Duda, Petlan, Olbert, Janča, Štěrba, M. Krchňáček, Tuhý.