Už pokračuje jen série Ostrohu...

Slovácko Sport 11 / 01 / 2010

Oslabení hokejisté Uh. Brodu i Uh. Hradiště prohráli, lídr dokonce vyhořel na vlastním ledě

Jen hokejisté Uherského Ostrohu dokázali o víkendu natáhnout sérii neporazitelnosti. Lídr z Uherského Hradiště totiž poprvé v krajské lize padl na kolena a neuspěl ani Uh. Brod, který se vrátil s nepořízenou z Moravských Budějovic.
Uh. Hradiště - Boskovice 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Neporazitelnost hokejistů Uh. Hradiště skončila, bez devíti dnů přesně po roce! Andrýsek a spol senzačně nestačili na páté Boskovice a utrpěli první porážku v sezoně. I přesto si však drží pozici lídra soutěže.
Jelikož kouč Petr Sakrajda postrádal zraněného obránce T. Kartuska a trio útočníků Schuster, Novák, V. Kartusek, byl přinucen zamíchat se sestavou, což se odrazilo v úvodní nesehranosti. A jejím výsledkem byl rychlý gól v síti Oharka, kterého už ve čtvrté minutě překonal Jakubec. Domácí se ze studené sprchy oklepali a ve vlastním oslabení ujel Boháč s Vaněčkem, který nepohrdl nabídkou k vyrovnání, a Hrachovina byl bezmocný. Jenže hosté ještě do první sirény odpověděli Komínkem. Po hromobití v kabině se Hradišťští probrali a po deseti sekundách druhé části srovnali krok, když Andrýskovi nabil zpoza branky Kotačka. To však bylo ze strany domácích na dlouhou dobu všechno. Sakrajdovi boys se pak uchylovali ke zbytečným faulům a diskuzím s rozhodčím, který jakékoliv odmlouvání trestal. Ve 35. minutě tak poslal předčasně pod sprchy Andrýska a za tři minuty i Krystýnka. „Jen“ osobní desetiminutový trest vyfasoval Kotačka. Už tak oslabené Uh. Hradiště bylo odsouzeno k porážce, kterou soupeř ještě v prostřední třetině podtrhl dvěma góly. A když pak v 51. minutě Šebek zvyšoval při přesilovce na 2:5, nebylo co řešit. Zvlášť když se domácí stále utápěli ve vlastní nedisciplinovanosti. Jejich první porážku v sezoně jen v závěru zmírnil Boháč. Branky: Vaněček, Andrýsek, Boháč.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Stašek, Horsák, Sladký, Krystýnek, Pochylý, Fornůsek, Miko - Andrýsek, Kotačka, Pšeja - Vaněček, Boháč, Gajdošík - Žaluda, Barák, Šupka.
Kroměříž - Uh. Ostroh 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Oslabený Ostroh odjížděl do Kroměříže s úkolem napravit si reputaci. Se stejným soupeřem totiž doma kapituloval a v posledním zápase nepotěšil diváky ani remízou s Vyškovem. Bez útočníků Zdeňka Kučery a Radka Zalubila sice střelecká síla ochabla, přesto se Ostrožané dočkali branky. Zabezpečená obrana vybízela k brejkům, a právě jeden z nich po samostatném nájezdu proměnila posila z Břeclavi Vladimír Veselovský. Hosté si vytvářeli i další šance, ale projevila se jejich stará bolest v neproměňování.Až ve druhé třetině Tóth namazal Rapantovi, který se bez přípravy nemýlil. Záhy se napřáhl na modré Nevídal a Ostroh slavil potřetí. Na začátku poslední třetiny sice domácí snížili, ale to byl jediný pokus, který vynikající gólman Valúch pustil za záda. Hosté naopak ještě vítězství pečetili dvěma góly a stále drží kontakt s vedoucím trojlístkem. Svěřenci kouče Romana Němčického navíc už popáté v řadě neprohráli (3-2-0 21:11). Branky: Nevídal 2, Veselský, Rapant, Tóth
UH. OSTROH: Valúch - Frolek, Vaněk, Nevídal, Uherek, Klauda, Fekiač, Jurásek - Němčický, Veselský, Bauer - Tóth, Rapant, Kolář - Vitoslavský, Ťok, R. Kučera.
Mor. Budějovice - Uh. Brod 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Po sobotní prohře rivala z Uherského Hradiště měli hokejisté Uh. Brodu šanci se na něj bodově dotáhnout. Ovšem k duelu do Moravských Budějovic, které na tom byly bodově stejně, odjeli svěřenci trenéra Kůdely oslabeni o čtyři klíčové hráče - Gergelu, Pavla Obadala, Kubiše a Masaře. Naopak ke premiéře mezi muži povolal trenér duo dorostenců Pavlůska a Hladiše.
Domácí šanci na upevnění druhého místa využili beze zbytku. Poprvé skórovali v 6. minutě, druhou branku přidali v minutě patnácté. Ve druhé třetině se síť za brodským Ondrašíkem rozvlnila taktéž dvakrát, v jedenácté a čtrnácté minutě. A to domácí za stavu 2:0 neproměnili trestné střílení, které brodský gólman chytil. Broďané nedokázali využít svých šancí, a dopláceli také na časté vylučování. Dva góly dali domácí v přesilovce 5 na 3 a dva 5 na 4. Na začátku třetí části Moravskobudějovičtí zvýšili na 5:0 a bylo po utkání. Suhrada sice vstřelil čestný úspěch, vzápětí však domácí skórovali pošesté. Branka: Suhrada
UH. BROD: Ondrašík - Kojecký, Bahula, Březík, Hlatký, Surý, Přikryl - Suhrada, Peterka, Pavlůsek - Marek, L. Obadal, Vančura - Hasoň, Šiler, Hladiš.

autor: ceh, hol, hor, sal