Už pouze sbírají zkušenosti

Uherské Hradiště Sport 24 / 02 / 2011

Basketbalisté Uh. Hradiště stále v roli fackovacího panáka

Basketbalisté JVSB Uh. Hradiště sérii drtivých porážek nepřerušili. Na domácí palubovce se hluboko poklonili vedoucím Husovicím i šestým Černovicím a podepsali si sestupový ortel. Zachránit je už může snad jen reorganizace, ale ani v to už na levém břehu Moravy nevěří.
Uh. Hradiště - Husovice 41:113 (27:59)
V souboji posledního s prvním byly jednoznačným favoritem Husovice, které jdou zatím od vítězství k vítězství. A jejich spanilou jízdu neohrozili ani Hradišťští, byť ještě v první čtvrtině drželi překvapivě krok (22:29). „Sedmibodové manko bylo více než příznivé, ale pak už soupeř trošku víc šlápl do pedálů, zlepšil obranu a nebylo co řešit,“ uvedl Miroslav Mikel, zastupující na lavičce kouče Petra Kalluse, který byl pracovně v Kanadě. Zbytek zápasu se proměnil v očekávanou hru kočky s myší... O převaze Husovic jasně vypovídá poměr bodů v jednotlivých čtvrtinách - 5:30, 2:32, 12:22. „Kluci už jen sbírali zkušenosti,“ uhodil hřebíček na hlavičku Mikel. Body: Šácha 13, Chybík 8, Vlachynský 5, Durďák 5, Opluštil 5, Hlucký 5
Uh. Hradiště - Černovice 42:106 (14:54)
Nad síly mladého týmu Uh. Hradiště byly i šesté Černovice. Domácí zaspali na startu a po první desetiminutovce prohrávali 7:23... „Sedm bodů, to byla bída. Hlavní problém byl ve zbrklosti útoků, kluci nedokázali být trpěliví a stříleli z nepřipravených pozic, za což je soupeř trestal lacinými koši z rychlých brejků,“ posteskl si Mikel. A kdyby Hradišťští zlepšili i obrannou činnost, rozdíl podle něj určitě nebyl šedesátibodový. Body: Opluštil 13, Chybík 9, Vlachynský 6, Šácha 6, Roman 4, Durďák 2, Raštica 2