Už se posunuly do čela

Veselí nad Moravou Sport 14 / 12 / 2011

Ve vynikající formě hrají i nadále interligové házenkářky Veselí nad Moravou, úřadující mistryně republiky. Po vítězství v Michalovcích vyhrály i nad lídrem soutěže ze Šaľy a prohodily si s ním pořadí v tabulce.
Veselí - Šaľa 23:17
Veselanky měly velmi dobrý vstup do utkání a rychle se ujaly vedení 2:0. Jejich útočnou aktivitu však několikrát otupilo chování hostujících fanoušků, kvůli kterým byl zápas několikrát přerušen. Výsledkem bylo, že krátce před koncem poločasu otočily Slovenky z 9:7 až na 9:11.
Po změně stran již nebylo o lepším celku pochyb. Veselí se podařila šňůra čtyř branek a vedlo 14:11. Brankařka Lenka Černá navíc téměř neprodyšně uzavřela prostor za svými zády a Veselanky zejména zásluhou Súkenníkové zvýšily až na devítibrankový rozdíl. V samotném závěru již hrály domácí exhibičně, čehož Šaľa dokázala využít ke zkorigování výsledku. „I když holky podaly velmi dobrý výkon, soupeřky byly lepší a gratuluji jim k vítězství,“ uvedl kouč Šaľy Michal Lukačín. Jeho protějšek Peter Sabadka vysekl pochvalu hráčkám zejména za psychickou odolnost. „Nebylo to snadné utkání, neboť koncentrace byla mnohokrát narušena. Pochvalu zaslouží celý tým.“ Sedmičky 3/2:1/1, vyloučení 5:4, ČK: Weibelová (Šaľa) za sražení protihráčky zezadu, 400 diváků. Poločas: 10:11
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková - Rajnohová 1, Kratochvílová, Jagošová, Drotárová 3, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská, Tomečková 3/1, Chmelařová, Fleková 5/1, Kočí 4, Súkenníková 7.