V bitvě o dno jen remizovali

Uherský Ostroh Sport 30 / 11 / 2010

Stolní tenisté Uherského Ostrohu zřejmě přezimují na chvostu prvoligové tabulky

Stolní tenisté Matve Uherský Ostroh propásli šanci odpoutat se ze dna prvoligové tabulky. Na domácích stolech totiž jen remizovali s předposledním Mostem 9:9, čímž si s největší pravděpodobností před posledním podzimním dvoukolem zajistili přezimování na chvostu. Ještě předtím se totiž podle očekávání poklonili Ústí nad Labem.
Uh. Ostroh - Ústí 1:10
Souboj Ostrožanů se Severočechy se záhy proměnil ve hru kočky s myší. Když hosté vedli 5:0, dohrávalo se jen z povinnosti. A není divu... Nejzkušenější Karel Bojko totiž absolvoval pouze první zápas, po něm odstoupil. „Bojuju s angínou, po prvním kolečku bylo jasné, že nemáme šanci. A tak jsem se raději šetřil na Most,“ vysvětlil Bojko. Jediný bodík tak udělal Přemysl Janoušek, mladíci v ostrožském dresu na vítězství nedosáhli. Všeho všudy uhráli jen tři sety. Bod: Janoušek.
Uh. Ostroh - Most 9:9
Zápas připomínal šachovou partii dvou velmistrů. Bojovalo se o každý míček, aby si po více než třech hodinách týmy body rozdělily. „Plichtu ale nebral nikdo, vlastně nic neřeší,“ zlobil se trošku Bojko. Ostrožané totiž vedli 7:5 a ještě i 8:7, ale nakonec v poslední dvouhře zachraňoval právě Bojko aspoň remízu. „Klíčový zápas přišel za stavu 8:7, kdy se Matěj Dohnal postavil soupeřově čtyřce, která doposud neuhrála ani bod. Jenže prohrál,“ litoval velezkušený borec v barvách Uh. Ostrohu. Třebaže nakonec získal devátý bodík, sypal si trošku popel na hlavu. „Hned v prvním zápase jsem v pátém setu vedl 10:6, ale vítězství si nepřipsal. Škoda. Ale vzápětí jsem zase v pátém setu otočil stav 2:8,“ vysvětlil Bojko. Hvězdou zápasu byl Přemysl Janoušek, který vyhrál vše, co se dalo. Body: Janoušek 4, Bojko 3, Bednář, čtyřhra Bojko, Janoušek.
1. Liberec    8    0    1    87:55    25
2. Králův Dvůr B    5    2    2    83:57    21
3. Ostrava B    6    0    3    71:66    21
4. Hr. Králové    4    4    1    82:62    21
5. Zlín    5    1    3    74:67    20
6. Elizza Praha    4    2    3    69:73    19
7. Ústí n/L.    4    1    4    78:60    18
8. MS Brno    3    3    3    74:75    18