V Boršicích probíhá generační výměna

V Boršicích probíhá generační výměna
Foto: sal
Boršice Sport 28 / 11 / 2013

Trenér Šimeček postrádal zkušené opory

Jediným zástupcem Slovácka v krajském přeboru jsou fotbalisté Boršic. Těm po odehraných čtrnácti kolech patří sedmá příčka s jednadvaceti body. „Soutěž je hodně vyrovnaná, takže sedmé místo není úplně nejhorší, ale kdybychom měli o tři čtyři body víc, byl bych spokojenější,“ říká na úvod trenér Petr Šimeček, který také objasňuje, proč těch bodů není opravdu více. „Je to jednoduché. U mužstva pomalu, ale jistě dochází ke generační výměně. Nová krev se stále více hlásí o slovo,“ dodává.
Během podzimu se totiž trenér Šimeček nemohl tolik spoléhat na opory, které vždy tým táhly do horních pater tabulky. „To máte jednoduché. Jan Kuzma byl po zranění a potřeboval se někde postupně rozehrát, tak to zkusil ve Zlechově. Václav Činčala měl problémy s kotníkem a nehrál. David Kopčil je po operaci a ke všemu se ještě zranil i Cyril Zach. Proto jsme museli dát šanci mladým,“ vysvětluje trenér, proč se na soupisce neobjevovali do té doby nepostradatelní hráči. I přesto, že se mládí snažilo, na víc jak sedmé místo to zatím nestačilo. „Šikovní jsou, to ano, ale stále tam chybí kvalita a zkušenosti hlavně v zakončení, ale to všechno během zimní přestávky doladíme,“ věří boršický kouč, že už nebude docházet k takovým paradoxům jako na podzim. „Doma porazíme vedoucí Luhačovice, hrajeme parádně, ale pak dojedeme na hřiště k týmům z konce tabulky a najednou nevíme, co máme hrát. Proto říkám, stále máme co zlepšovat.“
A právě v zimní přestávce čeká svěřence trenéra Šimečka nejen zimní turnaj, ale i série přípravných zápasů. Na rozdíl od minulých příprav nevyrazí tentokrát do Veselí nad Moravou, ale o pár kilometrů dál do Dubňan. „Ve Veselí se nám hrálo dobře, ale patřili jsme tam k nejsilnějším týmům, takže pak kluci získali dojem, že je všechno v pohodě a že porazí každého. Proto jsme na začátek příštího roku zvolili Dubňany. Tam budou hrát mužstva ze stejných soutěží jako my a k tomu i divizní Hodonín. Takže věřím, že to bude docela zajímavá příprava. K tomu už máme domluveny i přáteláky s Uherským Brodem a Mutěnicemi,“ odkrývá část zimní přípravy Šimeček.
Dobrá a kvalitní příprava by se měla odrazit i v jarních zápasech. Otázkou je, kolik hráčů, kteří na podzim kvůli zranění nehráli, se do kádru vrátí. „Kuzma by se měl do zimní přípravy vrátit do Boršic, Činčala ještě neví, jak na tom budou kotníky, a Kopčil bude určitě půl roku bez fotbalu, takže by mně měl pomáhat s trénováním. Hráči, kteří byli u nás na hostování, tak o jejich dalším působení teprve budeme jednat s jejich kluby. Jinak máme mladé hráče, které určitě zapracujeme do kádru,“ upřesňuje, jak bude vypadat na začátku přípravy boršický kádr.
Každopádně by ale trenér Pavel Šimeček viděl boršický mančaft po skončení celé sezony do pátého místa. „Už před sezonou jsme si to dali za cíl. Zatím jsme sedmí, ale věřím, že jaro bude lepší jak podzim. Celá soutěž je ale hodně vyrovnaná. Mít, jak říkám, o tři body víc, byli jsme do pátého místa i po podzimu,“ uzavírá hodnocení podzimní části trenér Boršic.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace