Uherské Hradiště Sport 17 / 01 / 2023

Hajduk Split - 1.FC Slovácko 1:1 (1:1)

Branky: 7. Krovinovič - 22. Kim

Nguyen - Tomič (60. Doski), Hofmann (60. Šimko), Břečka (46. Kadlec), Kalabiška (46. Reinberk) - Petržela (60. Brandner), Kim (60. Šašinka), Havlík (60. Trávník), Kohút (60. Daníček), Sinyavskiy (60. Holzer) - Vecheta (60. Mihálik). Trenér Martin Svědík.

V prvním zápase herního soustředění v Chorvatsku otestoval slovácký tým šestinásobný mistr Chorvatska, pro kterého byl nedělní zápas generálkou na jarní ligový start. Větší rozehranost Hajduku byla citelná především v úvodu utkání. První vzruch přinesla po rohovém kopu hlavička Awaziema, která ještě mířila nad. V 7. minutě obrana modrobílých dvakrát chybovala a střelou na zadní tyč ji potrestal Krovinovič. Slovácko však našlo velmi rychlou odpověď. Tomič na vlastní polovině vybojoval míč, narazil si jej s Petrželou a svůj průnik po pravé straně zakončil přesnou přihrávkou na malé vápno Kimovi, který pohotovým zakončením mezi nohy gólmana Sentiče zaznamenal premiérovou branku v dresu svého nového klubu. Po půlhodině hry se připomenul střelec bronzového týmu katarského mistrovství světa Livaja. Po hezké kombinaci se ocitl sám před Nguyenem, ale slovácký gólman jej vychytal. Pak se znovu ozvalo Slovácko. Nejprve Vecheta minul hlavou chorvatskou branku a před poločasem protáhl ránou z osmnácti metrů Sentiče Havlík.

Po změně stran se dostal po rychlé kombinaci Kalabiška sám před Sentiče. Svoje zakončení poslal nad bránu. To byl po hříchu poslední zajímavý moment a ve zbytku utkání dominovaly defenzívy obou celků.

autor: Aleš Mazúrek