V derby padlo třináct branek

Sport 08 / 11 / 2010

Ostroh vedl již 5:0, ovšem Brod málem vyrovnal, o vítězi rozhodlo vyloučení Krchňáčka

Pravou hokejovou bitvu viděli ve čtvrtek diváci v Uherském Ostrohu. Proti domácím se postavili hráči Uherského Brodu, kteří až do derby prohráli v jediném duelu. Ostrožané si brzy vypracovali vysoký náskok, málem však o něj přišli. Stíhající jízdu Brodu ovšem zastavilo vyloučení Krchňáčka, který musel předčasně pod sprchy. O víkendu pak oba regionální zástupci prohráli, Brod doma s Kroměříží a Ostroh ve Šternberku.
Uh. Ostroh - Uh. Brod 8:5 (5:1, 2:3, 1:1)
Ostrožané měli raketový vstup do utkání, když již ve 13. minutě vedli 4:0. Brod vystřídal brankáře a i díky němu začal manko dotahovat. až na 5:4 a dokonce byl blízko vyrovnání, ale Pavel Obadal nevyužil velkou šanci. Brodskou snahu zbrzdilo vyloučení Krchňáčka, který dostal 5 minut + do konce utkání. Ostroh se dvakrát dokázal prosadit a získal náskok 7:4. Ve třetí třetině se hra změnila v šarvátky, a tak se více bojovalo, než hrálo. Branky: 4. Tóth, 8. Kolář, 10. Bauer, 13. Bauer, 17. Nevídal, 28. Tóth, 32. Penák, 48. Prudek - 18. Vančura, 22. Pavel Obadal, 23. Kubiš, 26. Vančura, 50. Petrucha.
Uh. Ostroh: Valúch - Frolek, Fornůsek, Horsák, Rapant, Nevídal, Uherek - Kolář, Bauer, Zalubil - Němčický, Barák, Ťok - Penák, Prudek, Tóth.
Uh. Brod: Ondrašík, Vylímek - Surý, Petrucha, Kojecký, Woska, Malíček, Doležálek - Vančura, Súhrada (Bujáček), Kubiš - P. Obadal, L. Obadal, Šiller - Krutský, Krchňáček (Kolář), Dovrtěl.
Uherský Brod - Kroměříž 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Broďané se již ve 4. minutě ujali vedení Kubišem. Postupně se však začali z ledu vytrácet, Kroměříž vyrovnala a ve druhé třetině získala dvoubrankový náskok. Broďané měli i nadále velké problémy s bruslením hostů, z nichž mnohé znal domácí kouč ještě jako své svěřence. Ve třetím dějství se tak očekával nápor domácích, ale byla to naopak Kroměříž, kdo se radoval z dalšího gólu. Výhra hostů byla zasloužená. Branka: 4. Kubiš.
Uh. Brod: Málek - Surý (Ševčík), Petrucha, Kojecký, Masař, Woska, Majíček - Vančura, Súhrada, Kubiš - Bršlica, L. Obadal, Hodic - Kovář, Bujáček, Dovrtěl.
Šternberk - Uh. Ostroh 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
Ostrožané přijeli do Šternberku jen s pěti beky, zato však s hodně ofenzivním pojetím, díky němuž vedli v 5. minutě již 0:2. Poté začali domácí přebírat iniciativu, ale většinou bez větších šancí. Branky dávali zejména v početních výhodách. Ostrožané hráli přibližně od 25. do 37. minuty v oslabení a sotva skončilo, Tóth opět poslal svůj tým do vedení - 2:3. Ve třetí třetině vylučování Ostrožanů pokračovalo a třikrát hráli dokonce v oslabení 3:5. Výsledkem bylo otáčení stavu ve prospěch Šternberka.Branky: 1. Penák, 5. Tóth, 37. Tóth.
Uh. Ostroh: Valúch - Fornůsek, Frolek, Klauda, Kučera, Nevídal - Kolář, Zalubil, Bauer - Němčický, Barák, Penák - Uherek, Ťok, Tóth.

autor: HYNEK ZDENĚK