V derby propadli, inkasovali 23 gólů

Slovácko Sport 10 / 12 / 2015

Strašidelný týden za sebou mají hokejisté Uherského Hradiště, kteří si v derby s Uherským Ostrohem a Uherským Brodem nepřipsali ani bodík při skóre 9:23!
Břeclav B - Uh. Brod 4:5 SN
Nevídané! Hokejisté Uherského Brodu ještě na začátku 50. minuty prohrávali v Břeclavi 0:4, ale nakonec si z Podluží odvezli 2 body! V závěru totiž rozpoutali smršť, která totálně zničila tříbodové naděje domácích.
„I když soupeř vedl, s přibývajícím časem nestíhal a často fauloval, takže jsem stále věřil v obrat. Vzali jsme si oddechový čas, udělali změny v sestavě a dvakrát udeřili ve hře bez brankáře. Poslední dvě minuty pak kluci nenechali domácí dýchat a vydřeli trestné nájezdy,“ smekl Roman Uhříček, kouč Uh. Brodu.
V Břeclavi se hrál dvě třetiny vyrovnaný hokej, hosté měli sice optickou převahu, ale po dvou chybách prohrávali 0:2. V poslední části Broďané zařadili vyšší rychlostní stupeň, tlačili se před bránu, ale místo snížení dvakrát inkasovali a v tu chvíli by na jejich bodový zisk nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. Jenže Spartak nepolevil, v 50. minutě snížil, za dvě minuty přidal druhý gól a když v 57. minutě přišel faul domácích, kouč Uhříček vsadil na power-play, což byl mistrovský tah. V čase 58:09 zařídil kontakt Hladiš a při pokračující hře bez brankáře za dalších 23 sekund vyrovnal Gergela. Samostatné nájezdy pak rozhodl Ondra. „Mrzí mě, že nemáme tři body, ale současně si užívám parádní obrat. Super pocit, pro který bod klidně oželím,“ usmívá se Uhříček. Branky: T. Pavlůsek, Obadal, Kubiš, Gergela, rozh. nájezd Ondra. Třetiny 1:0, 1:0, 2:4.
UH. BROD: Zubo - Kubiš, Peterka, Gureň, Řezníček, Surý, Woska - Doležálek, Holík, Nesrsta - T. Pavlůsek, Gergela, Ondra - Obadal, Hladiš, Šiller.
Uh Hradiště  - Uh. Ostroh 6:9
Kdo přišel o pár minut později, nestačil se divit. Už v páté minutě svítily na ukazateli skóre dvě dvojky! Letošní premiérovou trefou strhl vedení na stranu domácích Burša, ale Ostrožané ještě do první sirény převážili misky vah na svou stranu. Jenže v nástupu do druhé části srovnal Horehleď, ale to bylo naposledy, kdy domácí sahali po bodech. Ve zbylém průběhu zápasu se už pouze jednou dotáhli na rozdíl jediného gólu (5:6). Klíčový okamžik přišel zřejmě za stavu 5:7, kdy Horehleď trefil pravou tyč Lunerovy svatyně a za 21 sekund hosté přidali osmou trefu. „I když kluci bojují, neustále nás sráží školácké chyby, pro které už nemám omluvy. A bohoužel se nemůžeme opřít ani o brankáře. Máme sice pátý nejlepší útok v soutěži, ale co je nám to platné, když obrana je jako cedník,“ zlobí se hradišťský kouč Lukáš Kašný. „Vítězstvím jsme se posunuli na druhou příčku, ale s výkonem zejména v obraně nejsme spokojeni. V poslední době dostáváme až příliš mnoho branek,“ kontroval ostrožský lodivod Ivan Klauda. Branky: Kubal 2, Burša, Horehleď, Lažek, Rozhon - Flora 3, V. Galuška 2, Stránský, Tóth, Mika, Ťok. Třetiny 3:4, 2:2, 1:3.
UH. HRADIŠTĚ: Jakubčík - Studený, Lažek, Rozhon, Foltýn, Fuksa - Kotačka, Karpíšek, Burša - Tomešek, Kubal, Horehleď - Kršjak, Nohál, Bednařík.
UH. OSTROH: Valúch (37. Luner) - Heča, Záhradný, Červínek, R. Kučera, Rapant, Maršálek, M. Kučera - Rauš, Mika, V. Galuška - Beneš, Ťok, Flora - Šlapák, Stránský, Tóth.
Uh. Brod - Uh. Hradiště 14:3
Okřídlená fráze, že derby nemá favorita, se u Olšavy změnila v cár papíru... Favorizovaní Broďané totiž soupeře z Uherského Hradiště doslova a do písmene znemožnili, když mu nasázeli 14 branek. Zápas se zkrátka proměnil ve vraždění neviňátek...
Hosté drželi krok jen do stavu 2:2, když dvakrát odpověděli na gól soupeře. Ale pak už tahali za kratší konec. Ještě do první přestávky inkasovali třikrát. Ve druhé části se brankostroj trošku zasekl, neboť domácí trávili hodně času na trestné lavici. Po hrubém zákroku Wosky skončil Šrenk s otřesem mozku v nemocnici! Gólman Zubo ale svůj tým podržel. A ve třetí dvacetiminutovce už opět řádil Spartak, který rivalovi nasázel dalších 7 gólů! Galapředstavení dirigovala druhá útočná formace domácích, která nastřílela 10 branek a do kanadského bodování si připsala 21 bodů (Doležálek 5+0, Ondra 4+3, Gergela 1+8). „Výsledek je super, ale s předvedenou hrou spokojený nejsem. Chybělo mi nasazení, dopouštěli jsme se spousty chyb. Ale chápu, že soupeř kluky nepřinutil zabrat na vyšší obrátky, umí předvést o moc lepší hokej,“ komentoval kanonádu brodský kouč Roman Uhříček. „Prohra je krutá, ale bereme ji. Soupeř byl důraznější a efektivnější, vždyť na střely jsme vyhráli 35:30. Bohužel, v bráně nemáme jistotu a obrana vlastně žádná není, protože v ní hrají útočníci. Máme deset hráčů na marodce, dnes nedohráli další čtyři,“ posteskl si Lukáš Kašný, kouč Uh. Hradiště. Branky: Doležálek 5, Ondra 4, Šiller, Pšeja, Gergela, Bumbál, Kubiš - Horehleď 2, Burša. Třetiny 5:2, 2:0, 7:1.
UH. BROD: Zubo - Pšeja, J. Vaněk, Kubiš, Řezníček, Woska, Surý - Šiller, Klusák, Nesrsta - Doležálek, Gergela, Ondra - Bujáček, Hladiš, Bumbál.
UH. HRADIŠTĚ: Hubáček (33. Kanyicska) - Studený, Burša, Lažek, Foltýn, Fuksa, Bednařík - Tomešek, Šrenk, Nohál - Kubal, Karpíšek, Horehleď.
Uh. Ostroh - Blansko 3:5
Hokejisty Uherského Ostrohu trápí nejen marodka, ale v utkání s Blanskem i vlastní chyby. Trenér Klauda postrádal několik opor (Nevídal, L. Galuška, Antonovič a Flora). Oslabená sestava ale nezačala vůbec špatně a už ve 4. minutě se domácí radovali z prvního gólu. Jenže pak přišel kolaps, kdy prakticky dvěma vlastními góly poslali soupeře do vedení. Ve 14. minutě ale Rauš vyrovnal. V prostřední části hry to bylo spíš trápení než hokej, který by se divákům líbil. Světlo na konci tunelu svitlo domácím ve 44. minutě, kdy se opět ujali vedení, jenže Blansko v 52. minutě vyrovnalo. Když už to vypadlo, že zápas rozhodnou až trestná střílení, přišla v čase 59.20 zbytečná ztráta puku a hosté rozhodli. V power-play pak přidali pátou trefu. Branky: Rauš 2, Mika. Třetiny 2:2, 0:0, 1:3
UH. OSTROH: Valúch - Heča, Zahradný, Červínek, Rapant - Neuwirth, V. Galuška, Rauš - Mika, Stránský, Tóth - Ťok, Beneš, R. Kučera - Šlapák.

autor: ceh, hol, sal