V derby se radoval Hluk, rozhodl ve druhé půli

Slovácko Sport 09 / 08 / 2012

V prvním kole krajského poháru na sebe narazily týmy Ostrožské Lhoty a Hluku, což byl také jejich první vzájemný soutěžní zápas. Z postupu se radoval Hluk. Nivničtí si cestu za postupem zase zdramatizovali. V duelu s Dolním Němčím vedli už o dvě branky, ale hosté zbraně nesložili a domácí řádně potrápili. Nedachlebicím k postupu pomohl až penaltový rozstřel.
Ostr. Lhota - Hluk 0:2 (0:0)
Derby utkání se hrálo před výbornou diváckou kulisou 300 diváků, kteří nakonec odměnili výkon domácích potleskem. V první půli byla hra vyrovnaná a hrálo se mezi šestnáctkami.  V 60. min. si Zlínský naběhl na centrovaný míč a hlavou poslal hosty do vedení. Domácí pak otevřeli hru a snažili se o vyrovnání, ale branku se podařilo vstřelit hostujícímu Dohnalovi, který výhru pojistil.
Branky: Zlínský, Dohnal.
Nivnice - Dol. Němčí 5:4 (2:1)
Sousedské derby skončilo nakonec lépe pro domácí. V bojovném utkání v nástupu do druhé půle vedli 3:1, hosté dokázali vyrovnat na 3:3, ale Nivničtí opět odskočili hostům na rozdíl dvou branek. Hosté sice vstřelili kontaktní gól, ale na vyrovnání už neměli dostatek času.
Branky: L. Ligas 2, Lukeš 2, R. Straňák - T. Stojaspal, Cmol, P. Krchňáček, M. Krchňáček
Kvasice - Nedachlebice 1:1 (0:1), na p.k. 2:4
V první půli viděli diváci hru dobré úrovně a hosté šli do vedení Zoubkem. Po změně stran se domácí zlepšili a po hodině hry vyrovnali. Na pokutové kopy byli šťastnější hosté. Branky: nehl. - Zoubek,
Březolupy - Kněžpole 2:5 (0:2)
V oboustranně útočném utkání Kněžpolští po hodině hry vedli už 4:0 a o výsledku bylo rozhodnuto. Branky: Chaloupka, Kukla - Klvaňa 4, Biháry
Los 2. kola (22. srpna): Březnice - Hluk, Nivnice - Luhačovice, Kelč - Nedachlebice, Kněžpole - Chropyně.

autor: sal, rl