V derby se radovalo Strání, uspělo i vedoucí duo

Slovácko Sport 18 / 04 / 2012

Nedakonice a Jalubí své soupeře nešetřily

Šumice - Nedakonice 0:6 (0:2)
Hosté si už v úvodní čtvrthodině vypracovali dvoubrankové vedení. Domácí v první půli ještě stačili se silami a měli i šance ke skórování. Když hosté dali v 50. min. třetí branku, bylo o utkání rozhodnuto, hosté v poklidu kombinovali a přidali ještě další góly. Branky: Beránek 3, Petek 2, Sedlařík.
Bojkovice - Jalubí 5:0 (3:0)
Domácí v první půli na hřišti jasně dominovali, a to zásluhou Vaculy, který v rozmezí 13. až 17. min. dal hatrick. Po přestávce se hosté začali osmělovat a dostali se i do několika šancí, které však nezužitkovali, domácí naopak v závěru přidali další branky Křižka a opět Vacula.
Strání - Slavkov 2:0 (2:0)
 Domácím se první půle vydařila a svého soupeře k ničemu nepustili. Dvakrát se radovali ze vstřelené branky, a to ve 22. min. S. Popelkou a ve 39. min. Frühaufem. Několik dalších šancí ještě promarnili. Po přestávce se hra vyrovnala a domácí si vedení pohlídali.
Zlámanec - V.Otrokovice B 4:4 (1:2)
Dramatické utkání začali lépe domácí, už v 1. min. skóroval Sadil. Ve 20. min. domácí vyrobili dvě hrubky, které hosté potrestali a otočili skore. Po přestávce hosté zvýšily v 65. min. už na 4:2. Pak uviděl ČK hostující Šuranský a domácí vycítili šanci, vytvořili si tlak a brankami v 81. a 90. min. vyrovnali.
Branky: Sadil, Smolka, Řezníček, Jirsák - Minarčík, Gerych, Vavruša 2.
Havřice - Osvětimany 0:2 (0:1)
Hosté byli v utkání fotbalovější a zaslouženě si odváží tři body.
Branky dali Dobeš ve 32. min. a Hajný v 76. min.
Zlechov - Kudlovice 3:1 (1:0)
Domácím vyšel vstup do obou poločasů, když vždy ve 3. min. se trefil Vaněk. Druhá branka padla po hrubé chybě hostujícího golmana a pro další vývoj zápasu se ukázala jako rozhodující. Hosté sice v 75. min. dali kontaktní branku Vaculíkem, ale domácí žádné drama nedopustili, o dvě minuty později dal třetí gól O. Šebák.
Koryčany - Sušice 5:0 (3:0)
Sušičtí se pro důležité záchranářské body vydali do chřibských lesů. Střelecké štěstí však nechali už pod Buchlovem. Zato domácím padlo do sítě vše, na co sáhli.
Úvodní čtvrthodinka nabídla vyrovnanou hru a nic nenasvědčovalo konečnému výsledku. Když však v 19. minutě „zakroutil“ do růžku branky svou střelu Kroutilík, domácí se ujali vedení a od této chvíle i iniciativy. Už za tři minuty využil zaváhání sušické obrany Věžník a bylo to o dvě branky. Ještě do poločasu načal své střelecké představení koryčanský Stanislav Koval, který během třiceti minut v závěru prvního poločasu a úvodu druhého stihl čistý hattrick. Především závěrečná branka, kdy v sólu proměnil sušické hráče v solné sloupy, byla výstavní.
V závěrečných dvaceti minutách se domácí už nikam netlačili, a tak si na jejich polovině zakombinovali i hosté. Asi největší šanci měli Sušičtí dvě minuty před závěrečným hvizdem, výstavní střela však v bráně neskončila.
ŽK Sušice: Hejda, Švejčara, Kaštánek