V derniéře potrápili favorita

Uherské Hradiště Sport 11 / 06 / 2012

Házenkáři Uh. Hradiště zakotvili jedenáctí, střeleckou káru táhl Pšenčík

Na jedenáctém místě Středomoravské ligy ukončili sezónu házenkáři Slovácké Slavie Uherské Hradiště. V posledním duelu se vytáhli na vicemistra z Droždína, kterého na domácí palubovce řádně potrápili.
Uh. Hradiště - Droždín 22:24
Hradišťští nastoupili do zápasu v nevídaném počtu třinácti hráčů, když jejich řady posílili druholigoví Habarta s Růžičkou a nově přestoupivší Hřib s Marčíkem. Domácí šli od začátku za vítězstvím a po těsném vedení v poločase odskočili ve 40. minutě až na 18:13. Poté však přestali dávat branky a hosté se dotáhli. V 52. minutě šel Droždín do vedení, které uhájil až do konce. „Před sezónou jsme si nekladli žádné cíle, neboť hrajeme jen pro radost a chceme se házenou bavit. Chtěl bych proto poděkovat všem hráčům, a to zejména čtyřlístku z Napajedel, že hráli za nás,“ uvedl předseda klubu Jaromír Prokop.
Nejlepším střelcem týmu se stal Leoš Pšenčík se 118 brankami, který se dostal na desáté místo mezi kanonýry a pátý byl ve střelbě sedmimetrových hodů.
Poslední zápas sezóny byl zároveň derniérou ve Středomoravské lize. Od září totiž budou hráči Uh. Hradiště hrát v nově vytvořené Zlínské lize, v níž má podle všeho startovat osm týmů. Sedmičky 2/2:5/3, vyloučení 2:0. Rozhodčí Dufek, Sedláček, 41 diváků. Poločas: 10:9
UH. HRADIŠTĚ: Polešovský, Kotásek - Hospodářský, Bureš 2, Marčík 2, Pšenčík 2/2, Habarta 4, Prokop, Nesrsta 3, Hřib 2, Růžička 4, Čechmánek 2, Vacula 1.