V Jablonci bez fotbalu

V Jablonci bez fotbalu
Foto: FK Jablonec  /  Déšť a sníh proměnily hřiště na jablonecké Střelnici v bažinu a tak byl zápas Slovácka s Jabloncem odložen
Uherské Hradiště Sport 07 / 02 / 2021

Fotbalisté Slovácka měli v neděli vstoupit do druhé poloviny letošního ročníku nejvyšší soutěže.

Den před utkáním se vydali svěřenci Martina Svědíka na jablonecký hotel. Jenže dlouhou cestu absolvovali zbytečně. "I přes maximální úsilí našich správců hrací plochy se nepodařilo dát hřiště do způsobilého stavu. V celém týdnu bylo deštivo a před víkendem začalo mrznout a sněžit. Stejně tak v noci ze soboty na neděli. Byli jsme nastaveni tak, že se hrát bude, vše bylo na zápas nachystané. Hlavní rozhodnutí je však na hlavním rozhodčím, který má zodpovědnost za zdraví hráčů," popsal snahu Jabloneckých připravit hrací plochu tiskový mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.

A delegovaný sudí Pavel Julínek měl hodinu a půl před výkopem jasno. "Po příjezdu na stadion jsem provedl kontrolu hrací plochy, kdy jsem shledal, že hrací plocha je nezpůsobilá ke hře z důvodu silně podmáčeného hřiště s ohledem na ochranu zdraví hráčů," vyřkl konečný verdikt nad nedělním odpoledním výkopem jeho hlavní arbitr.

"Pro nás je to komplikace, které se podle mého názoru dalo předejít. Zbytečně jsme strávili pět hodin v autobuse cestou tam a pět nazpět. Navíc nám to rozbilo tréninkový cyklus, protože jsme o víkendu nehráli a tím, že se mělo hrát v neděli, jsme si nemohli sjednat ani žádnou náhradu. Přitom hřiště v Jablonci bylo rozbité už po posledním utkání s Příbramí, navíc celý týden tam pršelo a předpověď počasí na víkend hovořila jasně. To se potom jablonečtí trávníkaři mohli snažit, jak chtěli, ale hratelnou plochu připravit nemohli," posteskl si nad ztraceným časem svých svěřenců trenér 1.FC Slovácko Martin Svědík.

 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace