V Jičíně vyčarovali bod za 34 sekund!

Uherské Hradiště Sport 09 / 11 / 2010

Naděje hokejistů Uh. Hradiště na vítězství ukončil rozhodčí, který Severomoravanům uznal sporný gól

Série porážek druholigových hokejistů HC Uherské Hradiště pokračuje. Avšak pozitivní zprávou je, že aspoň ukončili nelichotivou šňůru zápasů bez bodového zisku. Na ledě Nového Jičína totiž vydřeli bodík. Stále však okupují předposlední příčku.
Uh. Hradiště - Orlová 0:7 (0:4, 0:1, 0:2)
Kdo očekával, že se Andrýsek a spol. probudí proti Orlové, byl zklamán. Už po první dvacetiminutovce totiž bylo jasné, že body na Slovácku opět nezůstanou. „Katastrofa, co víc na to říct? Hrajeme hrozně, od brankáře až po posledního útočníka,“ vystihl přesně situaci na ledě bek Michal Sladký.
Hradišťští se ještě ani nezahřáli a prohrávali 0:2. V 52. sekundě Jedlička neudržel střelu Flašara a Mikšan zametl puk k levé tyčce. A za 59 sekund lovil puk ze sítě podruhé, když při signalizovaném vyloučení Kundery vletěl do pásma Luka a jeho rána skončila opět u levé tyče. Paralizovaní domácí odpověděli brejkem dvojice Kundera, Mikeš, ale gólman Gleich kapitulaci odmítl. A pak už zase kralovali Severomoravané, kteří roztočili nebývalý kolotoč, z něhož šla domácím hlava kolem... Hra se totiž de facto odvíjela výhradně před Jedličkou. Při pohledu na soupisku Orlové však není divu, je protkána plejádou bývalých extraligových hráčů, vesměs z Vítkovic (Javín, Štefanka, Ivan). Jejich největším esem je ale David Moravec, dvojnásobný mistr světa a olympijský vítěz! Jeho chvíle přišla v 16. minutě, kdy po parádní kombinaci celé útočné formace zavěsil do prázdné a zvyšoval už na 0:4.
V přestávce se domácí oklepali a druhou třetinu začali odvážněji, konečně se nebáli vniknout do útočného pásma, ale s koncovkou byli stále na štíru. Největší šanci měl asi Červenka, kterému stačilo jen přehodit beton ležícího Gleicha, ale selhal. A tak se ve třetině urodil pouze jediný gól, ránu Mičulky od modré šikovně tečoval Studený a Jedlička neměl šanci - 0:5.
A když Orlová ve 22. sekundě poslední části přidala šestý gól kapitánem Javínem, domácí už by se nejraději viděli ve sprchách. Ještě předtím však spolkli sedmou hořkou pilulku. A kdyby se několika výbornými zákroky neprezentoval Jedlička, který si třeba poradil i s blafákem Moravce, debakl domácích byl možná dvouciferný. Vyloučení 8:8, využití 0:2, střely na bránu 26:43, 250 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Jedlička - Sladký, Matula, Krystýnek, Pšeja, Stašek, Heča, Vodák - Sakrajda, Andrýsek, Knebl - Pochylý, Piluša, Mikeš - Schuster, Karpíšek, Kotačka - Červenka, Nesrsta, Kundera, Kartusek.
Nový Jičín - Uh. Hradiště 4:3 po prodl. (0:1, 1:0, 2:2)
Sérii sedmi porážek v řadě (skóre 6:42) chtěli Hradišťští přerušit v Novém Jičíně, který v úvodním měření sil porazili 6:4. Jenže start měli lepší domácí, kteří se ve snaze po pomstě tlačili před brankáře Jedličku, ale bez gólového efektu. Hostujícího strážce svatyně naopak rozchytali a dlouho na něj nemohli najít recept. Zuby si na něm postupně vylámal Gebauer, Toman a nejlepší zákrok Jedlička vytáhl z repertoáru při vyloučení Mikeše, kdy včasným rozklekem zabránil skórování Pavlačkovi. Přesilovku pak hráli i borci ze Slovácka, ale brankáře Kozáka otestovala jen rána Sladkého od modré. Ani v dalších minutách se nehrálo v plném počtu, ale brankáři byli na místě. Až v polovině devatenácté minuty, kdy „seděl“ na střídačce Jedlička, hosté vybojovali útočné pásmo, Sakrajda vyhrál bully a Mikeš nekompromisní ranou zaskočil Kozáka. I ve druhé třetině se dveře na trestné lavici netrhly, ale skóre se měnilo jen při plném počtu hráčů na ledě. Ve 26. minutě zůstal před Jedličkou osamocený Gebauer a vyrovnal. Strhnout misky vah na hradišťskou stranu mohl Červenka, na kterého v končící přesilovce zívala prázdná brána, ale trestuhodně minul. A tak už se skóre do druhé sirény nezměnilo.
Ani scénář zápasu se až do 52. minuty nezměnil. Až pak se začaly dít věci... Novojíčínští nejdříve během necelé minuty dvakrát pokořili jinak výtečného Jedličku (jednou z trestného střílení po faulu Schustera - pozn. autora) a zdálo se, že si jdou pro tři body. Obzvlášť při střelecké potenci Uh. Hradiště. Jenže jejich radost byla předčasná. Hosté totiž 98 sekund před koncem odvolali brankáře a dvěma góly za 34 sekund si vynutili prodloužení! V čase 59:09 se nejprve nechytatelnou ranou pod víko trefil Sakrajda a šest sekund před třetí sirénou poslal zápas do prodloužení kapitán Andrýsek. Sobotní porci štěstí si tím však Hradišťští vybrali, v prodloužení se k nim odvrátilo zády, když o jejich porážce rozhodl sporný gól. V 64. minutě se totiž po střele Hrušky puk koulel po brankové čáře, ale podle rozhodčího už byl celým objemem za ní, a tak gól uznal. Branky: 19. Mikeš (Sakrajda), 60. Sakrajda (Sladký, Piluša), 60. Andrýsek (Piluša). Vyloučení 9:13, využití 1:1, oslabení 0:1, střely na bránu 49:22, 300 diváků
UH. HRADIŠTĚ: Jedlička - Sladký, Matula, Krystýnek, Pšeja, Stašek, Heča, Měšťánek - Sakrajda, Piluša, Mikeš - Červenka, Andrýsek, Pochylý - Schuster, Kotačka, Nesrsta - Kundera, Knebl.

1. Šumperk    10    3    0    2    82:42    36
2. Orlová    11    0    0    5    62:41    33
3. Prostějov    10    0    2    4    64:37    32
4. Havířov    9    1    1    3    63:35    30
5. Opava    10    0    0    5    57:40    30
6. Přerov8    2    0    1    5    74:40    29
7. Nový Jičín    8    1    0    7    49:51    26