V Kostelanech rozhodl vlastenec

Uherskohradišťsko Sport 20 / 10 / 2016

OS A

Kostelany n. M. - Velehrad 2:1 (1:0)
Branky: 25. vlastní, 75. Mojžiš Jo. - 60. Matějka M. ŽK: 30. Tománek O., 58. Matějka M., 62. Novák M., 73. Novák J., 80. Úředníček A. (Velehrad). Diváci: 70.
Rozhodčí: Josef Chramcov - Jaroslav Vávra (laik), Radoslav Axmann (laik).
Kostelany n. M.: Vávra J. - Ventrča J., Vávra M., Vávra A. (65. Dvouletý R.), Šimík D., Plevák L., Mojžiš Ju., Mojžiš Jo., Marek B., Horký L., Facalka R.
Trenér: Martin Vávra
Velehrad: Paravan M. - Úředníček A., Tománek O., Ševčík K. (60. Grebeníček J.), Novák M., Novák J., Matějka M., Krchňavý D., Korvas L., Kolomazník J. (78. Křivák J.), Hložný Š.
Trenér: Zdeněk Sonntag
Domácí byli po celý první poločas aktivnější, ve 12. a 15. minutě orazítkovali Mojžišem a Plevákem konstrukci branky. Ve 25. minutě kopaly Kostelany roh, hostující hráč Ševčík si po skrumáži před brankou vstřelil vlastní gól. Hosté podnikali jen rychlé protiútoky, ale bez gólového efektu. Do druhé půle ovšem Velehrad nastoupil s odhodláním nepříznivý stav nějak zvrátit. V 60. minutě se to povedlo Matějkovi, který, ač nebyl ve výhodné střelecké pozici, dokázal střelou do protilehlé šibenice vyrovnat. Domácí se ale nesložili a v 75. minutě po rohu hlavou vrátil vedení na stranu domácích Josef Mojžiš. Po této brance hosté přidali na obrátkách, ale domácí v 84. minutě podnikli rychlý protiútok Juliusem Mojžišem, ale na pokyn AR 2, který odmával ofsajd, nebyla branka uznána. Hosté vycítili příležitost, vrhli vše do útoku, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Hosté obdrželi pět ŽK, vesměs za zbytečné fauly a komentování výroků rozhodčího.
Nejlepší hráči: Julius Mojžiš - Adam Uředníček

Košíky - Traplice 3:2 (0:0)

Branky: 50. Janováč Z., 55. Přílučík M., 89. Kaštánek J. - 56. Trávníček Vá., 90. Kolínský T.
ŽK: 64. Přílučík L. - 74. Polách O., 90. Škrabal P. Diváci: 75.
Rozhodčí: Roman Bednář - Rostislav Pól (laik), Martin Zelený.
Košíky: Ondruch A. - Večeřa M., Šlechta Z., Přílučík M., Přílučík L. (75. Poháněl K.), Poháněl J. (42. Janováč Z.), Ovsík M., Mikulka P. (24. Silný P.), Kaštánek J., Fedor J., Bémer Z.
Trenér: Vítězslav Kaštánek.
Traplice: Vávra J. - Verbík T., Vávra M., Trávník T., Trávníček Vá., Štefka P., Škrabal P., Polách O., Kolínský T., Gelien R., Blecha L. ml. (75. Hána S.).
Trenér: Jaroslav Slavík.
Oběma mužstvům nejvíce dělal problém nerovný terén a velmi těžce se dostávala do šancí. V prvním poločase stojí za zmínku pouze 37. minuta, kdy Šlechta trefil spojici tyče a břevna. V 50. minutě se na levé straně výborně uvolnil Marek Přílučík a jeho přesný centr našel hlavu Janováče a ten již neměl problém rozvlnit síť, 1:0. V 55. minutě Marek Přílučík levou nohou k pravé tyči  zvyšoval na 2:0. V 56. minutě okamžitě z protiútoku si nerozuměli domácí gólman s obráncem, čehož využil Trávníček a hosté se dostali zpět do zápasu. Od této chvíle byli hosté lepší, vyrovnání bylo na spadnutí, ale v 89. minutě se k dorážce dostal Kaštánek a zvyšoval na 3:1. V 90. minutě opět z protiútoku ještě snižilV V na konečných 3:2 Kolínský.
Nejlepší hráči: Zdeněk Šlechta - Petr Štefka

Mařatice - Babice 2:5 (2:1)
Branky: 3. Dujka J., 36. Kroča M. - 22. Doseděl K., 51. Müller T., 55. Horsák A., 64. Horsák D., 84. Litoš F. ŽK: 11. Zedek J., 63. Zbořil S., 70. Dujka J. - 55. Doseděl K., 70. Horsák A. ČK: 78. Zbořil F. (Mařatice). Diváci: 89.
Rozhodčí: Tomáš Svoboda - Vladimír Volařík (laik), Zdeněk Ondriáš (laik).
Mařatice: Matoušek O. - Zedek J. (17. Ižo F.), Zbořil S., Zbořil F., Širůčka M., Mrva M., Lukašík A., Kroča M. (80. Zdráhal D.), Janků A., Hromada P., Dujka J.
Trenér: Ondřej Matoušek.
Babice: Pól R. (46. Harásek M.) - Müller T., Maňásek Z., Litoš F., Chybík R. (69. Harásek M.), Horsák D., Horsák A., Horníček E., Forro M., Doseděl K. (88. Bělíček K.), Býček L.
Trenér: neuveden.
Hodový zápas obou celků začal svižně. Z první akce domácích v úvodu utkání vystřelil svou první ránu Dujka a hned se mohl jít radovat se spoluhráči, 1:0. Hosté drželi míč na kopačce, a kombinační hrou si vytvářeli akce. V 22. minutě se prosadil hostující Doseděl, když doklepával míč do branky. Domácí odpověděli za deset minut, když Kroča napřáhl a nádhernou umístěnou střelou se trefil do šibenice, 2:1. Druhý poločas nakopl víc hosty, v 51. minutě dorážel do prázdné branky Müller a srovnal na 2:2. O dvě minuty později se trefil hostující kapitán Aleš Horsák. Další střelou David Horsák v 64. minutě upravil na 2:4. Do konce zápasu přidal gól ještě Litoš, a to v 84. minutě, kdy uzavřel účet zápasu na 2:5.
Nejlepší hráči: Jan Dujka - Martin Harásek

Os. Lhota - Popovice 4:3 (3:0)
Branky: 17. Kusák M., 38. Pešík E., 45. Pešík D., 51. Krátký E. - 66., 76. Tetera T., 55. Vagdal R.
ŽK: 53. Pešík D., 82. Horák K. - 72. Obal M., 81. Tetera T. Diváci: 123.
Rozhodčí: Tomáš Polášek - Petr Hanáček (laik), František Štergenich (laik).
Os. Lhota: Štergenich D. - Štergenich P., Štergenich J., Pešík E., Pešík D., Kusák M., Krátký E., Kopeček M. (73. Machala J.), Horák K., Hanák R., Fantura T. (46. Žajdlík M.).
Trenér: Jan Opletal.
Popovice: Mikel J. - Vagdal R., Tetera T., Šácha P., Prajza M., Omelka J., Obal M., Mimránek L. (57. Kolečkář L.), Mikulčík R., Hladný T., Hanáček J. (46. Tvrdoň J.).
Zápas začal klidně, hráči se do 15. minuty spíše oťukávali. V 17. minutě potáhl míč domácí Kusák a střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre. Do útoku se tlačili i hosté, avšak jejich snaha byla bezzubá. Ve 38. minutě utekl hostující obraně Erik Pešík a střelou podél gólmana zvýšil na 2:0. V nastaveném čase prvního poločasu se ještě stihl trefit domácí David Pešík. Domácí hned v 55. minutě zásluhou Krátkého zvýšili na 4:0 a zdálo se být rozhodnuto. Po vstřelení čtvrté branky se domácí v myšlenkách odebrali do bufetu a začala popovická jízda. V 55. minutě snížil Vagdal, v 66. minutě proměnil penaltu Tomáš Tetera a v 76. minutě se prosadil tentýž hráč, když obešel gólmana domácích a snížil již na 4:3. Popovice útočily až do posledních sekund, ale bod se jim vybojovat nepovedlo.
Nejlepší hráči: Erik Pešík - Jiří Omelka

Tupesy - Polešovice 1:4 (1:1)
Branky: 22. Šenk P. - 42., 72. Kubiš M., 80. Koutný D., 81. Stašek O.
ŽK: 70. Bachratý M. - 8. Vaculík Jakub. Diváci: 50.
Rozhodčí: Martin Zelený - Jiří Vávra (laik), Jaroslav Bednařík (laik).
Tupesy: Madzia D. - Vávra O., Šenk P., Novák P., Mikula F., Komínek J., Grebeň R., Burda T. (46. Bachratý M.), Bílka J., Bánovský L., Bánovský D.
Trenér: Stanislav Travenec.
Polešovice: Vaculík Jakub - Martykán M. (31. Hasoň D., 76. Stašek O.), Kubiš M., Koutný D., Korvas R., Kala M., Janík Z., Hasoň J., Černoch M., Bernatík T., Vaculík Jan.
Trenér: Jiří Tyl.
Utkání začalo v režii hostů, ale paradoxně udeřili první domácí, když se po pasu Vávry prosadil Šenk. Hosté zatlačili domácí na jejich vápno, ale všechny akce končily na gólmanovi domácích. Ve 42. minutě se dokázal prosadit hostující Kubiš, který využil standardní situace a vyrovnal stav utkání na 1:1. Druhý poločas opět začal v režii hostů, ale gólman domácích nedovolil hostům udeřit. To se podařilo opět Kubišovi až v 72. minutě, kdy ho krásným centrem našel Hasoň. V 80. minutě zvýšil stav utkání Koutný a poslední ránu zasadil střídající Stašek, který si pohrál s obranou a prostřelil gólmana k bližší tyči.
Nejlepší hráči: Dominik Madzia - Jiří Hasoň