V kraji zářil tandem

V kraji zářil tandem
Lubomír Poruban
Ostrožská Nová Ves, Dolní Němčí Sport 30 / 07 / 2008

Pozice pro nejlepšího okresního kanonýra krajského přeboru zdvojnásobila velikost. Do židle nejobávanějšího střelce se totiž vyhoupla hned dvojice fotbalistů.
Jednu stranu mince tvoří rodák ze Slovenska Lubomír Poruban, vyznačující se kolektivní hrou a skvělou technikou, na druhé straně je dvacetidevítiletý expres David Vaněk, jenž nechybí u žádného brejku. Dva rozdílní hráči se odvděčili týmům, do kterých před rokem přišli, jak nejlépe mohli. „Uvažoval jsem o zkušenosti mimo Slovensko. Dostal jsem se do Dolního Němčí, kde jsem zažil skvělý rok,“ pochvaluje si Poruban.
David Vaněk procestoval kádrů více. „Začínal jsem v Blatnici. Žákovské kategorie jsem prožil ve Veselí nad Moravou a poté zamířil do nejvyšší dorostenecké ligy do Slovácké Slavie Uherského Hradiště. Následovalo hostování v Polešovicích. Odtud jsem se vrátil pomoct domů. Výsledkem byl postup Blatnice do okresního přeboru,“ svěřuje se Vaněk, který pak kvůli studiím v hlavním městě pět let působil v FC Sparta Krč Praha. „Hrávali jsme na jednoho hrotového útočníka, kterým jsem byl já. Všechny míče dopředu směřovaly na mě a já těžil z protiútoků. To dělám dodnes,“ uvedl rodák z vinařského kraje, který z Ostrožské Nové Vsi přešel pro příští ročník do Hluku. Technický fotbal, který má oči, je vizitkou odchovance sousedních Trenčinských Stankovec. „Snažím se odevzdat nejlepší výkon a hrát pro tým,“ říká Poruban, který se za kanonýra nikdy nepovažoval. „Není důležité, jestli dám branku. Na trávníku je jedenáct hráčů a zásluhu na úspěchu má celé mužstvo,“ zakončuje skromný Slovák.

OČIMA TRENÉRA
„David má výhodu, že je levák. Jeho noha je výborná. Oplývá rychlostí, čehož využívá při protiútocích. Dostat dobrý míč do brejku je právě ta situace, která je mu na míru ušitá. Před příchodem do Ostrožské Nové Vsi hrál v pražské Krči, takže má i zkušenosti, avšak někdy mu schází v koncovce chladná hlava. Více bych od něj čekal individuální činnosti jeden na jednoho, protože na to má předpoklady. Rychlosti využívá spíš na přechod do útoku než na obcházení protihráče, a to je nesmírná škoda.“
Libor Soldán, kouč Ostr. Nové Vsi

OČIMA MANAŽERA
„Do týmu přišel před sezonou ze Slovenska. Umí si udělat prostor, aby se prosadil. Disponuje záviděníhodnou technikou zpracování a jeho silnou stránkou je také zakončování situací. Má přehled na hřišti a ovládá periferní vidění. Je to kluk hrající pro tým. Na trávníku často dokáže vyhodnotit situaci lepšího postavení a spoluhráčům předkládá šance jako na zlatém podnosu. Do kádru zapadl bez problémů a jak sám říká, takový kolektiv ještě nepoznal, což je pro nás velkým potěšením.“
Zdeněk Kadlček, manažer D. Němčí

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace