V létě končí, na koučování nemá žaludek

V létě končí, na koučování nemá žaludek
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 23 / 02 / 2016

Kruh se pomalu uzavírá tam, kde na konci devadesátých let odstartoval tehdy neznámý Libor Došek svou fotbalovou kariéru. Pomyslnou tečku za bohatou kariérou udělá kanonýr na konci letošního ročníku SYNOT ligy. S fanoušky se rozloučí v posledním domácím zápase jarní části proti Olomouci ve středu 11.  května. Speciální rozlučkový zápas nechystá, a proto doufá, že přijde co nejvíce fanoušků. „Prožil jsem tady nejkrásnější chvíle, dal jsem padesát branek. Fanoušci na mě moc nenadávali, což třeba jinde nebylo. Stále si to tady užívám,“ vyznal se k místu, kde se mu nejvíce dařilo.
Do tehdejšího Synotu, který hrál ve druhé lize, přišel spolu s Petrem Švancarou z brněnského béčka.
„V áčku bychom se v té době neprosadili, tak jsme využili nabídku na hostování do Starého Města. V zimní přestávce v roce 2000 jsem ale přestoupil do Blšan a Synot pak v létě oslavil postup do první ligy,“ vzpomíná fotbalový kanonýr na své začátky, kdy už tehdy svými výkony pomohl vybojovat postup do nejvyšší fotbalové soutěže. Za stejný klub si ale první ligu zahrál až o 11 let později, kdy přestoupil z Teplic do Slovácka, a od té doby patří k oporám týmu.
Člen Klubu ligových kanonýrů, který má aktuálně na kontě 124 branek a 397 zápasů v lize, už bude statistiky plnit jenom během jarní části SYNOT ligy. „Je to moje opravdu poslední ligové jaro. Po této sezoně opravdu končím,“ potvrdil slova ředitele klubu Vladimíra Krejčího, který informaci o konci kariéry Libora Doška oznámil na tiskové konferenci před začátkem jarní sezony. A jelikož se Libor tiskovky kvůli nemoci nezúčastnil, vyrojily se spekulace, jestli je jeho konec ve Slovácku opravdu definitivní... „S panem Krejčím jsme se bavili a probírali různé varianty, jak to bude dál. Trenérem být nechci, nemám na to žaludek, nervy a trpělivost. Možná tak ty nejmenší fotbalisty, to bych třeba zvládl,“ pousmál se Došek, ve kterém rozhodnutí skončit uzrálo před začátkem této sezony. „Každopádně je to těžké rozhodnutí, celý život nedělám nic jiného než fotbal. Na druhou stranu jsem měl štěstí, že to bylo moje zaměstnání, což je úžasné. Byly to prostě krásné roky. Teď nastane něco jiného, nového. Sám jsem zvědavý, jak to bude vypadat,“ hledí do blízké budoucnosti vytáhlý útočník, kterého by ani případná lukrativní nabídka nezlákala. „Jak se říká v Kmotrovi, třeba dostanu nabídku, která se neodmítá. Možné je všechno, ale moc s tím nepočítám,“ ujistil přítomné, že rozhodnutí by mělo být definitivní.
Jak tedy bude vypadat život Libora Doška, až definitivně pověsí profesionální fotbal na hřebík, nebude denně dojíždět na tréninky a veškerý čas bude trávit s rodinou. „To jsem zvědavý, jak to bude vypadat, manželka byla zvyklá, že jsem pořád pryč. Najednou budu doma, uvidíme, budeme si muset všichni zvyknout,“ dodal s úsměvem Libor Došek k rodinnému životu, ten profesní si zatím nechává otevřený. „Možností je víc. Ale teď je hlavní liga. Vše ostatní až to vše skončí.“
Za svou bohatou fotbalovou kariéru toho Libor Došek zvládnul hodně. Hrál ve Spartě, v Teplicích, v Řecku, Brně, Slovácku, Blšanech či Liberci, ale ve stopách fotbalistů, kteří o svém životě vydali knihu, jít nehodlá. „Nerad bych se pak viděl v těch výprodejích za 49 korun. Takto bych opravdu skončit nechtěl,“ uvedl k případnému knižnímu bestselleru.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace