V penaltách na půl

Slovácko Sport 06 / 04 / 2017

Patnácté kolo krajského přeboru nabídlo šlágr v podobě souboje prvního a druhého týmu mezi fotbalisty Luhačovic a Strání. Straňané nakonec brali jenom bod za remízu 1:1, v penaltovém souboji se jim opět nedařilo. Lépe naopak dopadli fotbalisté Boršic, kteří si z Rožnova pod Radhoštěm odvezli body dva.

Rožnov p/R. - Boršice 2:3 PK (2:1)
Souboj sousedů v tabulce se od začátku nesl v bojovném duchu. Ve 22. minutě se k odraženému míči dostal Kaspřák a poslal hosty do vedení. Radost hostům vydržela jenom tři minuty, protože se ve 25. minutě domácím podařilo ze standardní situace vyrovnat. O necelých deset minut později už ale hosté prohrávali. Ve 36. minutě se totiž domácí pomocí rychlé kombinace dostali až před gólmana Janečku a otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Po změně stran se Rožnov snažil své vedení ještě navýšit, vytvořil si spoustu šancí, jenomže obrana Boršic dokázala odolávat. V 63. minutě domácí zbytečně ztratili míč, ten získal Blaha a vyrovnal. Do konce utkání už žádný gól nepadl a tak rozhodovaly pokutové kopy. Ty vyšly lépe Boršicím.
Branky: Kaspřák, Blaha
Boršice: Janečka - Vlček, Lysoněk, Kaspřák, Blaha, Kopčil, Březina (58. Bartl), Ohnutek (86. Soldán), Skřivan, Cigoš, Hromada.

Luhačovice - Strání 2:1 PK (1:0)
Na umělé trávě se v Luhačovicích utkala dvě nejlepší mužstva krajského přeboru a na hře to také bylo znát. Po půl hodině hry hosté na své polovině rychle rozehráli nepřímý kop a po rychlém přečíslení jeden z útočníků šel sám na gólmana domácích. Ten si ale ve snaze odehrát míč počínal nedovoleným způsobem a od rozhodčího uviděl červenou kartu. Oslabení domácí ale zbraně nesložili a po chybě v rozehrávce na polovině hřiště získali míč, který ve 38. minutě Červenka usměrnil za Popelkova záda. Po změně stran v 59. minutě se krásně uvolnil Gardian, který prostřelil vybíhajícího gólmana. O tom, kdo se stane vítězem, rozhodly pokutové kopy. V těch byli úspěšnější domácí v poměru 4:2.
Branka: Gardian
Strání: A. Popelka - Miklovič, Gardian, hráček (87. O. Čaňo), Vojtek (46. Straňák), Hynčica, Valenta, Brázdil (80. Bruštík), Mimochodek (56. Haloda), Silnica, Pilka.