V penaltách na půl

Slovácko Sport 26 / 04 / 2018

Hluk - Kvasice 2:1 PK (1:1)
Hosté začali náporem a už v 5. minutě po chybě obrany vedli 1:0. Poté se hra začala odehrávat uprostřed hřiště a diváci viděli neurovnaný fotbal. Krásnou akci ve 34. minutě založil A. Machala a na jejím konci byl Galuška, který míč poslal od břevna za brankovou čáru. Po změně stran byly Kvasice lepší na míči, domácí hráli ze zajištěné obrany a spoléhali na rychlé brejky. V šancích se tak ocitli A. Machala a Galuška, ale jejich šance skončily těsně vedle brány. V penaltovém rozstřelu byli domácí hráči stoprocentní.
Branka: Galuška
Hluk: Fojtík - Horák, Otrusiník, Dohnal, Martiš, Kukla, Bihári, Zalubil, A. Machala (11. Kryl, 82. M. Machala), Baroň, Galuška.
Boršice - Holešov 0:1 PK
Domácí nastoupili v plné sestavě a bylo to na jejich výkonu zřetelně znát, neboť se hrálo pouze na branku Holešova a velké šance Filipského a Hastíka doslova volaly po gólu. Hosté z ojedinělého útoku nastřelili pouze tyč Matulíkem. Ve druhém poločase Boršičtí začali opět náporem a ve 46. minutě měli tři vyložené šance. Nejdříve Hastík obešel i brankáře, ale nedokázal usměrnit míč do prázdné brány. Poté Kopčilovu střelu vyrazil obránce a Kohoutkovu střelu vytěsnil brankář Janalík mimo branku. Hosté nadále pozorně bránili. Do útoku se nehrnuli a ani žádnou šanci si nevytvořili. V 65. minutě Kopčil ideálně našel Gavendu, který trefil pouze tyč. Do konce zápasu si obě mužstva hlídala obrany a došlo na pokutové kopy, ve kterých hosté ani jednou nezaváhali. Naopak domácím nebylo přáno.
Boršice: Janečka - Kohoutek, Lysoněk, Kopčil, Filipský (44. Trlida), Hastík, Ohnutek, Gavenda (84. Krsička), Palička (84. Holomčík), Malý (67. Vlček), Bělaška.
Ostatní výsledky:
Juřinka - Baťov 2:3, Luhačovice - Morkovice 2:1, Bystřice p. H. - Chropyně 2:0, Provodov - Rožnov p. R. 4:0, V. Karlovice - Štítná 4:1

autor: sal, jg