V penaltách napůl

Slovácko Sport 27 / 10 / 2016

KRAJSKÝ PŘEBOR

Fotbalisté Boršic a Strání dovedli svá utkání až do penaltových rozstřelů, úspěšnější byli ale jenom Straňané.
Rožnov p/R. - Strání 2:3 PK (2:0)
„Víc než dva body jsme si opravdu nezasloužili,“ prohlásil trenér Zdeněk Šebesta po utkání. A není se čemu divit. Jeho svěřenci totiž odehráli nejslabší poločas v krajském přeboru a díky tomu po první pětačtyřicetiminutovce prohrávali 2:0, když oba góly od sebe dělily čtyři minuty (21. a 25. minuta - pozn. autora). Od větší pohromy zachránil hosty výborně chytající Popelka. Po důrazné promluvě trenéra v kabině a přeskupení hráčů vyběhl do druhé půle úplně jiný tým. Už v 52. minutě po přetaženém rohu a následném vrácení míče před bránu snížil hlavou stoper Miklovič. Po gólu domácí znervózněli a vyrovnání viselo na vlásku. V 73. minutě se na pravé straně uvolnil Straňák, jeho centr do vápna obránce poslal přímo do šibenice. Poté se ve dvou gólových šancích ocitl Valenta. Ještě před koncem si musel gólman Popelka poradit s rychlým brejkem. V následném penaltovém rozstřelu se rozhodlo až v 8. sérii. Hrdinou byl hostující gólman Popelka, který domácím chytil pět pokutových kopů.
Branky: Miklovič, vlastní
Strání: A. Popelka - Haloda, Miklovič, Hráček, Straňák, Bruštík (46. Malíček), Križák, Valenta, Mimochodek (71. V. Čaňo), Silnica, Pilka (81. O. Čaňo).
Boršice - Bystřice p/H. 1:2 PK (1:1)
V utkání vyrovnaných soupeřů se v začátku rodily šance velmi těžce, neboť obě mužstva hrála se zabezpečenou obranou. Až ve 42. minutě pronikl do vápna Ohnutek, byl faulován a z nařízeného pokutového kopu Kaspřák s pomocí tyče otevřel skóre zápasu. Hosté srovnali ihned z protiútoku, kdy se dostali dva hráči až před brankáře Janečku a Beránek zakončoval do prázdné branky. Do druhého poločasu nastoupil do hry jarošovský odchovanec Jan Šipka, který měl hru Bystřických rozběhat, ale šance se rodily na straně domácích. Ohnutek po přiklepnutí Hromady trefil pouze na lajně dobře bránícího hráče a další svůj průnik nedotáhl do gólově šance. V závěru se na hřišti více žlutilo, než hrálo, a v 88. minutě domácí Zach uviděl červenou kartu. V dramatickém penaltovém rozstřelu (3:4) byli šťastnější hosté.
Branka: Kaspřák z pen.
Boršice: Janečka - Vlček, Kaspřák, Peci, Březina (83. Soldán), Andrýsek (61. Krsička), Ohnutek, Plavšič, Zach, Bělaška, Hromada.

autor: sal, sv