Branky: 67. Smělík M. - 58. Konečný R., 86. (p) Slovák J., 89. Matějíček M.
ŽK: 27. Zigmund F., 63. Poiselt A., 86. Gotvald J., 87. Forro M. - 59. Tomala K., 68. Bartošek J., 75. Konečný R.
ČK: 86. Gotvald J., 88. Poiselt A. (Babice).
Rozhodčí: Lubomír Drozdy - Jaroslav Říha (laik), Josef Podškubka (laik).
Babice: Kovařík L. - Říha L., Zigmund F., Smělík M. (75. Liška J.), Maňásek Z. (60. Poiselt A.), Litoš F., Lahola M., Körber S., Horsák D., Gotvald J., Forro M.
Trenér: Zdeněk Ondriáš.
Vlčnov: Hlaváček V. - Zemek P., Tomala K., Tomala J. (68. Bartošek J.), Slovák J., Podškubka V., Pinkava R. (90. Kužela R.), Palinek J., Matějíček M., Konečný R. (83. Indra J.), Kašpařík P.
Trenér: Ivo Šimčík.
V první půli se hra přelévala ze strany na stranu, avšak díky vynikajícím zákrokům brankářů se skóre neměnilo. V 58. minutě se Vlčnovští ujali vedení zásluhou Konečného. Od toho okamžiku domácí přidali a podařilo se jim srovnat v 67. minutě Smělíkem. Hosté přebrali aktivitu a vypracovávali si brankové příležitosti, avšak doplatili na žalostnou koncovku. Spálil se také zkušený Palinek, kterému v 78. minutě lapil penaltu Kovařík. Neuběhlo ani deset minut a hlavní rozhodčí odpískal další penaltu proti Babicím, neboť Forro oběma rukama držel soupeře ve vlastním pokutovém území. Penaltu proměnil Slovák. To neunesl Gotvald, který hrubě urážel a vyhrožoval hlavnímu rozhodčímu, za což se předčasně poroučel pod sprchu. Následoval jej Poiselt. Domácí přestali hrát fotbal a Vlčnovští toho využili ke vstřelení třetí branky v 89. minutě. Po utkání čelil hlavní rozhodčí napadení diváka, který ho udeřil do tváře.
Nejlepší hráči: Milan Smělík - Jan Palinek

Bílovice - Košíky 0:2 (0:2)
Branky: 18., 24. (p) Přílučík M.
Diváci: 60.
Rozhodčí: Pavel Dostálek (laik) - Antonín Dostálek (laik), Antonín Mikulec (laik).
Delegát utkání: Stanislav Karlík.
Bílovice: Juřena P. - Zlámal Z. (46. Ondrůšek M.), Štětkář V., Ondrůšek V., Knot J., Janků R., Hlaváček P., Gajdošík E., Dostálek Vá., Brázdil V., Blaha M. Trenér: Tomáš Kaňovský.
Košíky: Pól R. - Uherka Z. (75. Janováč Z.), Šlechta Z., Přílučík M., Poháněl K., Poháněl J., Ovsík M., Ovsík J., Mihal A. (60. Mařák P.), Fedor J., Bémer Z. Trenér: Vlastimil Kučera.
K utkání se nedostavil delegovaný rozhodčí Bachůrek, a tak se kapitáni obou mužstev dohodli, že utkání odřídí Pavel Dostálek z Bílovic. Po celé utkání byly lepším týmem Košíky a jejich vítězství je zasloužené. První branka padla v 18. minutě, kdy vystřelil Přílučík a míč skončil k překvapení všech v síti. 0:1. O šest minut později za hraní rukou v pokutovém území nařídil rozhodčí penaltu ve prospěch Košíků. K té se postavil Marek Přílučík a ani tentokrát se nemýlil. 0:2. I po změně stran se neustále hrálo na polovině Bílovic, ovšem střelci Košíků byli neúspěšní. V 60. minutě rozhodčí opět nařídil pokutový kop pro Košíky za vražení do soupeře. Míč si na značku postavil Přílučík, ovšem tentokrát nastřelil pouze tyč a míč se od ní odrazil do zámezí. Hráči obou mužstev hráli korektně, čímž hlavnímu rozhodčímu usnadnili řízení tohoto utkání.
Nejlepší hráči: Erik Gajdošík - Marek Přílučík

Buchlovice - Popovice 2:2 (2:0)
Branky: 31. Křiva D. (p), 42. Hlůšek P. - 70. Havlík P., 82. Tetera T.
ŽK: 39. Mlčák P., 42. Křiva D., 83. Mikula J. - 28. Tetera T., 43. Havlík P.
Diváci: 150.
Rozhodčí: Bohumil Čikl - Petr Hlůšek (laik), Ivan Jonaštík (laik).
Buchlovice: Mlčák P. - Vojtěšek M., Vojtěšek A., Strakoš S., Schuster M., Šarata R., Procházka J., Mikula J., Křiva D., Hlůšek P. (75. Marek B.), Dvořák J. (87. Jurča A.). Trenér: Josef Křiva.
Popovice: Šesták V. - Tetera T., Smolík A., Šácha P. (90. Šebesta P.), Prajza M. (62. Rychtrmoc M.), Omelka J., Mikulec P. (46. Musil O.), Hladný T., Havlík P., Hanáček J., Dufka M. Trenér: Dušan Vlčnovský.
Na vzorně připraveném terénu se v Buchlovicích hrál fotbal dvou rozdílných poločasů. V prvním poločase měli hru domácí pod kontrolou zejména na začátku. Postupně zahodili tutovky Hlůšek a Křiva, nastřelili pouze břevno. Domácí se ale branky dočkali ve 31. minutě z pokutového kopu, když se konečně trefil Křiva. 1:0. Domácí nadále útočili a odměnou jim byla druhá branka, kterou vstřelil Hlůšek. 2:0. Za tohoto stavu se odcházelo do kabin. Do 2. poločasu nastoupili hosté s větším odhodláním a vyrovnali nejprve hru a poté i skóre. Nejprve v 70. minutě Havlík snížil na 2:1. Mezitím šel Křiva sám na branku, ale Šestáka nepřekonal. V 80. minutě vyrovnal po chybě domácího obránce Tetera na 2:2.
Nejlepší hráči: David Křiva - Jiří Omelka

Hradčovice - Mařatice 0:1 (0:1)
Branky: 36. Tyl V.
ŽK: 41. Synčák J., 71. Mikulec R., 87. Mikulec D., 90. Jurčík D. - 40. Knapčík M., 55. Kucharovic S., 64. Matoušek O., 87. Kuchař R.
Rozhodčí: Milan Czaker - Vladimír Hlaváč (laik), Ivan Mařák (laik).
Hradčovice: Kulhavý D. - Vrubčík Z. (84. Hlaváč V.), Synčák J. (70. Nevařil J.), Mitáček L., Mikulec R., Mikulec J., Mikulec D., Jurčík D., Indra T., Fábry I., Daněk O. Trenér: Ludvík Cmol.
Mařatice: Matoušek O. - Zedek J., Tyl V. (70. Spálenský P.), Mrva M., Měrka R. (80. Kuchař R.), Kucharovic S. (60. Polášek D.), Kroča M., Knapčík M., Juřena F., Janků A., Bída L. Trenér: Milan Surový.
Domácí chtěli odčinit prohru z Horního Němčí a nastoupili v bojovné náladě. Celý první poločas měli územní převahu, ale bez vyložené brankové příležitosti. Ve 36. minutě domácí gólman podcenil centr, míč mu vypadl z rukou a Tyl hlavičkoval do prázdné brány. Do druhého poločasu domácí nastoupili s cílem vyrovnat. Minimálně do 70. minuty nepustili hosty přes půlku hřiště, ale vyloženou brankovou příležitost si nevytvořili. Závěr zápasu byl hektický, domácí se snažili o srovnání, avšak nepodařilo se jim to a outsider z Mařatic získal nečekané tři body, které mu umožnily v tabulce přeskočit Korytnou, která nestačila na Huštěnovice.
Nejlepší hráči: Dalibor Mikulec - Ondřej Matoušek

Huštěnovice - Korytná 5:0 (2:0)

Branky: 13. Petrželka J., 28. (p) Umlauf M., 69. Hanák D., 78. Černý P., 82. Vaverka T.
ŽK: 67. Petrželka J. (Huštěnovice).
Diváci: 70.
Rozhodčí: Ondřej Piža - Pavel Čechmánek (laik), Josef Flasar (laik).
Huštěnovice: Střítecký O. - Vaverka A., Umlauf M., Silný J., Puškáč L. (74. Vaverka T.), Petrželka J., Malenovský P., Hruboš Z. (70. Zlámalík R.), Hanák D. (79. Vašíčka M.), Černý P., Adamík O. Trenér: Pavel Černý.
Korytná: Málek M. (46. Herák K.) - Zetka M., Suchý R., Navláčil O., Medůsek M., Málek M., Janča J. (72. Zelínka E.), Flasar V., Bublík I. (71. Persona P.), Bachůrek P., Bachůrek M. Trenér: Patrik Persona.
S těžkým a mokrým terénem se lépe vyrovnali domácí. Po faulu hostů nacentroval Umlauf míč do vápna a Petrželka jej dorazil hlavou do sítě. Ve 28. minutě se obrana Korytné špatně domluvila s brankářem, Puškáč fauloval a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil Umlauf.
Skóre druhého poločasu otevřeli v 69. minutě domácí, když Černý vyslal na branku centr, který očividně překvapil brankáře, od něhož se míč odrazil přímo k nabíhajícímu Hanákovi. 3:0. V 78. minutě se po dlouhém autu prosadili opět Huštěnovičtí, jmenovitě Černý. 4:0. Neuplynulo ani pět minut a domácí měli opět ruce nad hlavou zásluhou Vaverky, jehož střelu neudržel brankář v rukou. 5:0.
Nejlepší hráči: Pavel Černý - Roman Suchý

Pitín - Březová 3:0 NEDOHRÁNO
Branky: 2., 21. Jurásek L., 10. Navrátil M.
ŽK: 3. Čaňo P. (Březová).
Rozhodčí: Volodomyr Korolovych - Petr Kliment (laik), Karel Salvet (laik).
Pitín: Urbánek P. - Voda M., Švehlík F., Salvet L., Navrátil M., Lukáš D., Kozubík A., Kavka P., Jurásek L., Bureš M., Berčík P. I. Trenér: Pavel Berčík.
Březová: Bruštík D. - Zetík S., Kubiš Z., Kubiš M., Janků M., Čaňo P., Čaňo D. Trenér: Václav Miškář.
Hosté nastoupili k utkání v sedmi hráčích, což se projevilo i na hře. Již ve druhé minutě se přesně trefil domácí Jurásek. Ve 3 .minutě dostal žlutou kartu Pavel Čano za kritiku rozhodčího. V 7. minutě měli domácí další příležitost, ale skvělý zákrok brankáře ji odvrátil na roh. V 10. minutě se po skvělém centru z levé strany hlavičkou trefil Navrátil. Hosté se trápili i nadále, ve 21. minutě se již podruhé trefil Jurásek a skóre bylo 3:0. Ve 25. minutě se při špatném došlapu zranil Pavel Čano, nemohl pokračovat a utkání bylo ukončeno pro nedostačný počet hráčů z Březové.
Nejlepší hráči: Luděk Jurásek - Dušan Bruštík

St. Město - H. Němčí 1:1 (0:0)

Branky: 76. Vaněk T. - 86. Mikulec M.
ŽK: 38. Svoboda O., 50. Žajdlík J., 63. Vlček P., 69. Ševčík I., 75. Müller T. - 27. Bahula L., 40. Malík T., 74. Tureček M., 82. Říha J.
Diváci: 120.
Rozhodčí: Václav Mahdal - Jiří Stuchlík (laik), Zbyněk Macháček (laik).
St. Město: Hodulík J. - Žajdlík J., Vlček P., Vaněk T., Svoboda O., Sháněl R. (70. Bouřa R.), Ševčík I., Panáček M., Müller T., Kovács L. Trenér: Radek Bouřa.
H. Němčí: Rybníkař P. - Říha J., Zimčík T., Tureček M., Svadbík J., Morava T. (76. Huňka V.), Mikulec M. (90. Špaček K.), Malík T. (60. Janeček P.), Kadlček V., Fábry J., Bahula L. Trenér: Lubomír Zámečník.
Než si diváci stačili sednout, domácí už měli tutovku. Jenže na poslední chvíli jim překazil radost hostující Bahula, který vykopl míč z čáry. Poté se hra vyrovnala, avšak žádná větší šance již k vidění nebyla, neboť obě družstva hrála defenzivně. Ve druhé půli se hosté dostávali do šancí, ale Mikulec i Malík se z malého vápna netrefili do branky. Domácím vyšla vyčkávací taktika a v 76. minutě je do vedení Vaněk, který zužitkoval přímý kop Ševčíka. Hosté se nechtěli smířit s porážkou a tlačili soupeře, jehož obrana začala chybovat. A právě jednu z chyb lídr z Horního Němčí potrestal v 86. minutě, kdy srovnal Mikulec. Utkání se dohrávalo v nervózní atmosféře, ale skončilo zaslouženou remízou.
Nejlepší hráči: Michal Panáček - Martin Mikulec

Předehrávka 17.kola
Bílovice - St. Město 0:3 (0:0)

Branky: 55., 65. Svoboda O., 62. Bouřa R.
Diváci: 40.
Rozhodčí: Lubomír Drozdy - Pavel Dostálek (laik), Pavel Vlček (laik).
Bílovice: Brázdil J. - Zlámal Z., Štětkář V., Sedlář J., Ondrůšek V. (51. Knot J.), Hlaváček P., Gajdošík E., Čechmánek O. (72. Ondrůšek M.), Dujka F., Dostálek A. (60. Dostálek V.), Brázdil V. Trenér: Tomáš Kaňovský.
St. Město: Hodulík J. - Žajdlík J., Vlček P., Vaněk T. (75. Přibyl T.), Svoboda O., Ševčík I., Panáček M., Müller T. (58. Bouřa R.), Kovács L. (88. Sháněl R.), Grebeň M., Daťko J. Trenér: Radek Bouřa.
Předehrávka 17. kola proběhla za pěkného počasí, avšak na nekvalitní ploše, která připomínala beton. Nerovný terén dělal fotbalistům velké problémy. Podle toho také v první půli vypadala hra, všem hráčům odskakoval míč od těla. Hosté byli fotbalovější, vypracovali si několik šancí, ale domácí gólman jim zabránil skórovat. I Bílovice měly šanci, ale spíše střílely mimo bránu. Ve druhé půli hosté změnili taktiku, hráli dlouhé míče na útočníky a stříleli z každé pozice. V 55. minutě se ujali vedení brankou Svobody, který prostřelil domácího brankáře po zemi. V 62. minutě střídající a hrající trenér hostů Bouřa zvýšil vedení na 0:2 a v 65. minutě Svoboda zpečetil na zasloužených 0:3 pro Staré Město. Kladem utkání byla velmi slušná a korektní hra obou mužstev, proto se hrálo bez karet.
Nejlepší hráči: Jiří Brázdil - Oldřich Svoboda