V pohárové rozlúčce skalpovaly polského šampiona

Veselí nad Moravou Sport 14 / 11 / 2011

Třetí kolo poháru PVP se stalo pro interligové házenkářky Veselí nad Moravou konečnou. V domácí odvetě sice porazily polského šampiona z Lubinu, nicméně jedenáctibrankové manko z prvního duelu nesmazaly. I tak se však s pohárovou Evropou loučí se vztyčenou hlavou.
Veselí - Lubin 25:24
Veselanky toužily po skalpu polského šampiona, který domácí nejvyšší soutěží prochází stále jako nůž máslem a vede bez ztráty kytičky tabulku. Domácí se proto do soupeřek zakously hned od úvodních minut, ovšem zkušený soupeř každé jejich zaváhání trestal bleskovými protiútoky. Po vyrovnané dvacetiminutovce Polky krátce před poločasem odskočily na tříbrankový rozdíl. Po změně stran zvýšil Lubin až na šest branek a zdálo se, že Veselí nedosáhne ani na remízu. Na závěrečných deset minut však domácí kouč udělal změnu v brance, když Černou vystřídala Zvoničová, a diváci se nestačili divit. Od stavu 17:23 Veselanky rozjely stíhací jízdu. Tři minuty před koncem to bylo již 22:24 a vyloučena byla Fleková. Domácí však potvrdily, že oslabení zvládají na výtečnou, a po trefách Kočí a Rajnohové jej vyhrály 2:0. A to ještě nebylo vše! V poslední minutě rozhodla o výhře domácích neúnavná Kočí. „Jsem maximálně spokojen a před holkama smekám. Na postup jsme neměli, ale i skalp takového soupeře má obrovskou váhu a pomůžou do českého pohárového koeficientu,“ uvedl šťastný trenér domácích Peter Sabadka. Sedmičky 2/1:2/2, vyloučení 3:3. Poločas 11:14. První zápas 18:29, postupuje Lubin.
VESELÍ: Černá, Zvoničová - Rajnohová 3, Kratochvílová, Drotárová 2, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská 1, J. Tomečková, Chmelařová 3, Fleková 4, Kočí 7, Súkenníková 3, Nevařilová 2.