V poháru jdou dál

Staré Město Sport 20 / 09 / 2011

V úvodním kole ČP se volejbalisté ze Širůchu střetli s druholigovými mužstvy Drásov a pořadatelem Sokolem Česká Třebová. V prvním zápase si poradil Drásov s domácí Č. Třebovou a bez ostychu nastoupil i proti ligovému celku VSK. Navíc se soupeři znají z loňského ročníku, když svěřenci trenéra Karabce po dvou vítězstvích v osmifinále Drásov vyřadili a postoupili do čtvrtfinále. Také toto utkání bylo hodně vyrovnané a rozhodla až větší zkušenost favorizovaného prvoligového celku VSK.
První dva sety skončily nejtěsnějším poměrem 28:26 pro VSK a 25:23 pro Drásov. Teprve třetí set vyzněl pro prvoligisty výrazněji 25:17. V závěrečném setu pak Staroměšťané roli favorita potvrdili a v dalším zápase s domácí Č. Třebovou svým vítězstvím rozhodli o postupu do dalšího kola ČP, kde se střetnou s extraligovou ČZU Praha.
Zrcadlo výsledků: Č. Třebová - Drásov 1:3 (-17, 17, -11, -13), Staré Město - Drásov 3:1 (26, -23, 17, 22), Č.Třebová - Staré Město 0:3 (-21, -17, -19)
St. Město: Kment, Erman, Pospíšil, Koláček, Paták, Sysala, Špalek. Na střídání byl připraven pouze kouč Karabec. Blokař Skyba absolvoval testy v extraligové Dukle Liberec.

autor: PETR STRAKA