Uherské Hradiště Sport 05 / 09 / 2011

Frýdek-Místek - 1.FC Slovácko 0:2 (0:1)
Branky: 27. Trousil,
Sestava Slovácka: Filipko - Reinberk, Košút, Trousil, Kubáň - Hlúpik (50. Poliaček), Kordula, Valenta, Pavelka (55. Daníček) - Došek, Kerbr (72. Lukáš)
Slovácko začalo v pohárovém utkání pěkně zostra. Už v 5. minutě protáhl gólmana Lužného Valenta a vzápětí byl blízko úvodní brance Hlúpik. Domácí se však nevzdali a odpověděli sérií tří rohů, kterou zakončil krásnou střelou Chýlek. Favorizovaní hosté svoji roli potvrdili ve 27. minutě. Pavelkův trestný kop prodloužil Kordula na zadní tyč, kde stál nehlídaný Trousil a v klidu poslal míč do sítě. Frýdek mohl odpovědět vzápětí, když po závaru před Filipkem orazítkoval břevno Prokeš. Ve 39. minutě využil chybné rozehrávky domácích Pavelka, poslal Valentu do samostatného úniku, jenže hostující záložník na brankáře nevyzrál.
Také vstup do druhé půle patřil hostům. Valenta našel za obranou Hlúpika, jenže ten tváří v tvář gólmanovi zklamal. Domácí byli blízko vyrovnání vzápětí. Prokeš prostrčil na malé vápno Soukupovi a Filipko musel vytáhnout zázračný zákrok. Hosté se nepoučili, a tak Filipko musel zachraňovat proti Soukupovi ve vyložené šanci i v 69. minutě. V 72. minutě domácí srazili míč z trestného kopu Valenty před Reinberka, který jej nedokázal dostat ze tří metrů do branky. V 82. minutě nabídl vyloženou šanci Lukášovi Valenta. Domácí brankář skvěle zachránil. V 87. minutě se Lukáš už nemýlil. Po Poliačkově přihrávce se v šestnáctce otočil s míčem a přesnou ranou k tyči rozhodl o postupu Slovácka, které v osmifinále čeká ostravský Baník.
1.FC Slovácko - ČR U21 2:2 (0:1)
Branky Slovácka: 55. Košút, 70. Kerbr.
Sestava Slovácka, 1. poločas: Matalyha - Reinberk, Trousil, Košút, Kubáň - Valenta, Daníček, Pavelka, Rekish - Ondřejka, Došek. 2. poločas: Chvojka - Kubáň, Kordula, Košút, Jeleček - Volešák, Poliaček, Franta, Kerbr - Lukáš, Rekish.
V pátečním modelovém utkání si svěřenci trenéra Soukupa vyzkoušeli lvíčata připravující se na úterní kvalifikaci s Arménií. V 18. minutě zamotal mladým reprezentantům hlavu Ondřejka, nahrál Pavelkovi, který se nedokázal trefit mezi tři tyče. Pak se uvedl Bělorus Rekish, kterého trenér Soukup v tomto utkání zkoušel. Prošel obranou lvíčat, snažil se přehodit Štěcha, ale gólman reprezentantů se nenechal překvapit. To jeho protějšek tak jistý nebyl. V 28. minutě vypálil z rohu šestnáctky Kopic, Matalyha míč neudržel a Darida pohodlně dorazil míč do sítě.
Po přestávce se blýskl reprezentant Slovácka v národním dresu Hlúpik. Potáhl míč po pravé straně, lehkým lobem našel Wágnera a jeho rána z voleje šla těsně nad. V 55. minutě si na rohový kop Poliačka naskočil Košút a hlavou vyrovnal skóre. V 70. minutě se opět blýskl Rekish, který milimetrovou přihrávkou nabídl skórování Kerbrovi a ten neodmítl. V 77. minutě nacentroval míč z levé strany Darida a Chramosta se hlavou nemýlil - 2:2.