Uherské Hradiště Sport 04 / 07 / 2021

FC Orenburg - 1.FC Slovácko 2:2 (1:0)

Branky: 40. Syčevoj, 63. Prudnikov - 48. Navrátil, 84. Sadílek.

Sestava 1.FC Slovácko: Nguyen (46. Bajza) - Divíšek, Kadlec (61. Merdovič), DaníčekTomič (46. Reinberk), Holzer (61. Cicilia), Havlík, Sadílek, Navrátil (61. Šimko), Juroška (73. Kudela), Šašinka (46. Mareček).

Před odjezdem na herní kemp do Slovinska se Slovácko utkalo s druhým týmem ruské nejvyšší soutěže. Na hřišti ve  Wiener Neudorfu se hrálo minulý pátek od začátku vyrovnané utkání bez výraznějších akcí. Tu první proměnil Orenburg. Centr do šestnáctky se svezl na kopačce Daníčka přímo k Syčevojovi a ten ranou pod břevno překonal Nguyena.

Po změně stran Slovácko přidalo a výsledkem bylo už ve 48. minutě vyrovnání. Reinberk zatáhl míč až k brankové čáře, zpětnou přihrávkou našel na malém vápně Navrátila, který prostřelil Keňakina v bráně Orenburgu. Vyrovnání však nevydrželo dlouho. Za patnáct minut dostali Rusové na levé straně míč do šestnáctky a Prudnikov přehodil Bajzu v bráně Slovácka. V 84. minutě našel Merdovič krásnou přihrávkou Sadílka, který bez přípravy srovnal na konečných 2:2.

1.FC Slovácko - Cracovia 1:0 (0:0)

Branka: 58. Cicilia

Sestava: Nguyen (63. Bajza) - Divíšek (63. Kalabiška), Kadlec (46. Šimko), HofmannReinberk (63. Tomič), Navrátil (63. Petržela), Mareček (46. Havlík), Daníček (83. Kudela), Sadílek (63. Šašinka), Jurečka (59. Holzer), Cicilia (63. Vecheta)

Na úvod herního kempu přijel v pátek do slovinského Kidričeva prověřit slovácký tým čtrnáctý celek loňského ročníku polské Extraklasy Cracovia.

V prvník poločase hráči Slovácka drželi míč na svých kopačkách a operovali převážně na polovině polského týmu, významnější šanci si však nevypracovali. Slovenského gólmana Hrošša prověřil v prvním poločase svojí střelou jen Mareček. Po změně stran měl blízko ke skórování Havlík, ale rozvlnit polskou síť se povedlo až Ciciliovi, jemuž ideálně posadil míč na hlavu Divíšek. Slovácko pak dovedlo vyrovnaný zápas k vítěznému konci.

V pondělí 12. července odehraje Slovácko další přípravu s maďarským druholigovým Spartacus Nyiregyhaza. Generálku na vstup do kvalifikace o Evropskou konferenční ligu v bulharském Plovdivu obstará čtvrtý tým maďarské ligy FC Paksi.

autor: Aleš Mazúrek