V Račicích lovili medaile

Uherské Hradiště Sport 09 / 07 / 2012

Domácí šampionát žactva, dorostu a seniorů B ve veslování hostil kanál v Račicích. A zástupci uherskohradišťských klubů VK Morávia a VK Slovácko se v silné konkurenci neztratili.
Největším úspěchem je bezesporu zisk dvou zlatých medailí a titulu mistra republiky v párové čtyřce dorostenců, který si vybojoval Marek Šimoník (VK Morávia) ve společenství s břeclavskými závodníky a dále ve dvojskifu dorostenců, kde zasedl spolu s Jaroslavem Hellebrandem z pražských Bohemians. Marek si tak spravil náladu po finálovém závodě skifu dorostenců, kde mu vítězství uniklo o 25 setin sekundy, když skončil na 2. místě za svým parťákem z dvojskifu. Marek si svým medailovým umístěním zajistil start na juniorském MČR, které se jede o víkendu v Třeboni.
Úspěchu dosáhl David Šimek (VK Slovácko), když vybojoval stříbrnou medaili ve čtyřce párové s kormidelníkem ve společenství s Břeclaví a Otrokovicemi.
V kategorii senioři do 23 let si stříbrnou medaili odvezl Přemysl Papp ze čtyřky párové mužů a Adéla Hanáčková bronz ze čtyřky párové žen. Adéla i Přemek obsadili v disciplíně skif ve finále A 6. místo.
Zrcadlo výsledků:
Filip Krušina (VK Morávia) spolu s Honzou Burešem z LS Brno ve dvojskifu mladších žáků 5. místo. Ondřej Martinek (VK Morávia) 4. místo skif žáků, Zuzana Šebelová (VK Morávia) 9. místo skif st. žákyně.
Posádky VK Slovácko se probojovaly do malého finále, tj. celkové umístění do 12. místa: Martin Tomaštík, David Zetík, David Šimek, Marcela Vašťáková, Kristýna Tomaštíková. Ve finále B se umístili ještě Martin Tomaštík a Martin Grebeň ve dvojskifu, kteří ještě s Davidem Zetíkem a veslaři z Hodonína usedli do párové čtyřky s kormidelníkem starších žáků, a také Marcela Vašťáková, která ve stejné disciplíně ve společenství v párové čtyřce s kormidelníkem mladších žákyň skončila ve finále B na 2. místě.

autor: bur, sur