V rozlúčce brali jen dva body

Uherský Brod Sport 02 / 01 / 2018

Loučení s rokem 2017 si hokejoví dorostenci HC Uherský Brod asi malovali v růžovějších barvách, ve třech zápasech totiž vybojovali jen dva body za vítězství po nájezdech nad Technikou Brno.

UH. BROD - Kroměříž 0:2
Zápas rozhodly dvě chyby, které Hanáci potrestali. Jinak diváci viděli naprosto vyrovnané střetnutí. „Škoda, že branky nebyly navrtány kousek stranou… Soupeř měl notnou dávku štěstí, třikrát jsme rozezvonili tyčku,“ posteskl si kouč Roman Uhríček. Třetiny 0:1, 0:1, 0:0.

Opava - UH. BROD 4:1
Největšího favorita soutěže Broďané nezaskočili, ale led opouštěli se vztyčenou hlavou.
„Kluci podali disciplinovaný výkon podpořený dobrým výkonem brankáře. Až do konce jsme byli ve hře,“ uvedl Uhříček. Branka: Hendrych. Třetiny 2:0, 1:1, 1:0.

UH. BROD - Technika Brno 6:5

Když Spartak prohrával v 58. minutě 3:5, ještě naděje byly u ledu. Kouč Uhříček pak ale odvolal brankáře a začaly se dít věci.
Jeho výběr v čase 57:50 snížil a deset sekund před koncem vyrovnal, aby pak urval druhý bonusový bod v samostatných nájezdech. „Vybojovali jsme první dva body ve finálové skupině, což je super motivace do dalších zápasů,“ komentoval drama Uhříček. Branky: Zalubil 2, Uhříček 2, Flora, rozh. nájezd Zalubil. Třetiny 2:3, 1:2, 2:0.
UH. BROD: Vystrčil, Peterka - Flora, Zalubil, Hendrych, Uhříček, Buráň - Bouček, Šašinka, Pochylý, Kužílek, Macharáček - Šmíd, Vaculík, Vranec, Fuga.