V rozlúčce padli v prodloužení

Uherské Hradiště Sport 15 / 02 / 2011

Andrýsek a spol. za sebou mají druholigovou štaci, v níž se zachránili za minutu dvanáct

Hokejisté HC Uherské Hradiště vítěznou tečku za sezonou neudělali. V derniéře se na domácím ledě poklonili v prodloužení Vsetínu, kterého tak neporazili ani na čtvrtý pokus. Smutnit ale nemusí. Už před týdnem si totiž vítězstvím v Uničově zachránili kůži a zajistili si místo v druholigové společnosti.
Uh. Hradiště - Vsetín 4:5 po prodl. (1:2, 2:1, 1:1)
Sakrajdovi byos kapánek zaspali začátek a ve třetí minutě lovil gólman Jedlička poprvé puk ze sítě, když nestihl reagovat na střelu Bryneckého. Druhý gól vezl na hokejce Vítek, ale jeho sólo Jedlička zmařil. A tak udeřilo na druhé straně. Po zaváhání obrany se dostal k puku Antonovič a tváří v tvář brankáři Hromadovi nezaváhal. Ani vyrovnání však domácí nenakoplo a z hole Korčáka inkasovali podruhé.
Kouč Petr Sakrajda asi hráčům v kabině trošku promluvil do duše, neboť hned v nástupu do druhé části srovnal Pochylý a domácí výrazně ožili. Jenže Kotačkův pokus uvízl brankáři ve výstroji. Gólu se prořídlé ochozy nakonec dočkaly, ale radost z něj měli Vsetínští. Po vyšachování domácí obrany se přes padajícího Jedličku prosadil Tesařík. Když už se zdálo, že se do druhé sirény skóre nezmění, přišla v čase 39:10 asi nejhezčí kombinace zápasu. Červenka poslal do úniku Pochylého, který se po pravém křídle přehnal přes obránce a zpětnou přihrávkou našel před brankou najíždějícího Antonoviče, na něhož už zívala prázdná brána - 3:3.
Bezstarostná oboustranná jízda pokračovala i v závěrečné třetině, v níž se více útočilo než bránilo, ale brankáři byli většinou na místě. Jedlička se třeba blýskl parádním semaforem proti ráně Tesaříka, na druhé straně vyzkoušel pozornost Hromady ranou od modré Stašek. Jenže o krok kupředu se posunuli opět Vsetínští, kteří po 12 sekundách využili přesilovou hru. Hradišťští i počtvrté vyrovnali. Početní výhodu využil Mikeš, který do sítě poslal vyraženou střelu Sladkého. Prodloužení trvalo jen necelé tři minuty. Faul Matuly na pronikajícího Klimka ocenil sudí trestním střílením, které vsetínský junior bezpečně proměnil. Branky: 3. Brynecký, 10. Antonovič (Andrýsek), 22. Pochylý (Vodák), 40. Antonovič (Pochylý, Červenka), 59. Mikeš (Sladký). Vyloučení 4:4, využití 1:1, 300 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Jedlička - Sladký, Matula, Vodák, Pšeja, Stašek, Měšťánek - Knebl, Mikeš, Sakrajda - Antonovič, Andrýsek (18. Němec), M. Rapant - Červenka, Kotačka, Pochylý.
Zbývá sehrát: Vsetín - Uničov (20.2.)

autor: PETR ČECH, RUDOLF HOLÁSEK