V Sadech se urodilo, padlo deset branek

Slovácko Sport 10 / 05 / 2018

Drslavice - Morkovice B 3:0 (1:0)
Vedení domácích přišlo ve 42. minutě, kdy se prosadil Máčala. Veškeré přestávkové instrukce hostujícího trenéra Síleše byly narušeny hned po dvou minutách druhého poločasu, když navýšily Drslavice své vedení. Uklidňující třetí trefa pro domácí přišla v 69. minutě a bylo rozhodnuto. Branky: Máčala, Orlovský, Machala.
Staré Město - Havřice 1:6 (1:3)
Úvod vyšel domácímu celku výborně a již v 5. minutě vedl. To však ještě asi nečekal, že to bylo z jeho strany vše. Vyrovnání Havřic zajistil ve 20. minutě Bania a ten samý hráč strhl vedení na stranu hostů krátce před poločasem. Branky do „šatny“ však nakonec inkasovali domácí zrovna dvě. Ve druhém poločase zaznamenal havřický Moštěk tři branky a na světě byl tak na hostující straně hattrick a na té domácí debakl. Branky: Bania 2, Doležálek, Moštěk 3.
Zborovice - Nedakonice 1:2 PK (1:0)
Poslední celek tabulky v zápase překvapivě vedl již v úvodu a hostující favorit tak musel dotahovat ztrátu. Vyrovnání se dočkali hosté po deseti minutách druhého dějství, kdy se prosadil Sedlařík. Nedakonice se snažily urvat ve zbytku zápasu všechny tři body, aby tak nepotvrdily své překvapivé zaváhání na půdě čtrnáctých Zborovic. Nepovedlo se a rozhodnout tak musela až penaltové loterie, v niž byli hosté šťastnější (3:5). Branka: Sedlařík.
Zlechov - Tlumačov 3:0 (0:0)
V prvním poločase diváci branky neviděli, po změně stran se však konečně Zlechovským zadařilo, a to hned třikrát. Domácí celek tak po svém vítězství a prohře Březolup svého konkurenta předskočil v tabulce a drží při lepším skóre dvanáctou nesestupovou pozici. Branky: Vaněk, Omelka, Tománek.
Kunovice - Újezdec 8:0 (2:0)
Újezdec držel s Kunovicemi krok pouze úvodní půlhodinu. Následně prolomili domácí svou převahu a především ve druhém poločase nevěděli hosté,  kam dřív skočit. . Branky: Chaloupka, Dobrozemský, Petřek, Střelec, Brim 2, Škrášek.
Šumice - Ludkovice 5:3 (4:0)
Domácím se vydařil především první poločas, po kterém vedli vysoko 4:0. Ludkovice po změně stran nechtěly odjíždět s vysokým debaklem a třemi góly se dokázaly dostat na dostřel. Domácí výběr však ještě v závěru přidal pátý gól a pojistil si tak své vítězství. Vidět byl v tomto utkání především šumický Ondřej, který se prosadil hned čtyřikrát. Branky: Ondřej 4, Žampach.
1. FC Slovácko B - Březolupy 7:3 (4:1)
Sestupem ohrožené Březolupy sehrály brankově divoký zápas na hřišti rezervy Slovácka. Byli to však domácí, kteří od úvodu diktovali tempo hry a v 71. minutě vedli již vysoko 7:1. Březolupy odmítly drtivou porážku až v závěru, kdy se prosadil dvakrát Stašek a se svým gólem z první půle tak zkompletoval hattrick. Stejného úspěchu dosáhl na straně domácích Perůtka. Branky: David 2, Maniatis, Perůtka 3, Lahodný - Stašek.
Dohrávky:
Drslavice - St. Město 1:0, branka: Šobáň, Zborovice - Újezdec 0:1, branka: Vacula