Václav Jurečka: Střílet góly na jaře je pro mě těžší

Václav Jurečka: Střílet góly na jaře je pro mě těžší
Foto: Martin Otto  /  Václav Jurečka se znovu vyšvihl na čelo tabulky ligových střelců
Uherské Hradiště Sport 26 / 04 / 2022

Šest zápasů čekal na gólový zápis. Pom dvou trefách z penalt proti Liberci se však Václav Jurečka odpoutal v čele tabulky ligových střelců a se čtrnácti zásahy sahá po střelecké koruně.

Měli jsme dobrý vstup do zápasu, ve kterém jsme si vytvořili v prvních patnácti minutách tři šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Nicméně naše aktivita vyústila v pokutový kop a do kabin jsme šli za příznivého stavu. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu. Měli jsme převahu, která přinesla další penaltu. Dnes nám bylo štěstí více nakloněno než soupeři, ale vyhráli jsme podle mě zaslouženě.

Domlouval jste se před penaltami se spoluhráči, kdo ji půjde kopnout?

Určený na penalty jsem byl. První jsem si vzal a u druhé jsem se ptal Vlasty Daníčka, který je u nás na penalty šéf. Děkuji mu, že mně ji umožnil zahrát. Jsem rád, že jsem obě proměnil a tři body zůstaly doma.

Zvolil jste pro realizaci penalt stejné zakončení?

U první jsem si řešení vybral. U té druhé jsem počkal, co udělá gólman.

Při první penaltě se hlásil o míč Rigino Cicilia, který říkal, že v kariéře proměnil všechny penalty. Jak jste se na hřišti domluvili?

Vím, že Rigi ji chtěl kopat. Pamatuji si to a v příštím zápase půjde on. Pokud tedy nějaké penalty ještě kopat budeme. Nečekají nás žádné lehké zápasy.

Před vámi je i finále poháru. Tam byste mu ji nechal?

Uvidíme. Stát se může všechno.

Vaše ofenzíva vypadala dnes velmi dobře. Byl to váš nejlepší výkon na jaře?

Vždycky hrajete, co vám povolí soupeř. Vstup do utkání byl z naší strany skutečně dobrý. Bohužel jsme neproměnili šance. Do kabin jsme v poločase mohli jít klidně s tříbrankovým i čtyřbrankovým vedením. O to víc jsme se pak museli nadřít ve druhé půli a stálo nás to více sil, které budeme v tom náročném programu, co nás čeká, potřebovat.

Myslíte, že udržíte čtvrté místo a tím i jistotu účasti v evropských pohárech?

Doufám, že ano. Určitě k tomu máme dobře nakročeno. V nástavbě budeme chtít zvládnout co nejvíce zápasů. Čekají nás tam sice top týmy, ale v našich silách je si to čtvrté místo pohlídat.

Nosíte v hlavě šanci nasadit si po sezóně korunu pro krále ligových střelců?

Ptá se mě na to hodně lidí. Trošku v hlavě to mám, ale důležité jsou tři body a šance pro tým. Udržet čtvrté místo a hlavně 4. května zvládnout finále poháru. To jsou naše nejdůležitější cíle.

Je finále poháru vyvrcholením sezóny pro celou kabinu? 

Určitě ano. Dali jsme si jej jako hlavní cíl sezóny. Musíme se poučit ze zápasu na Letné v minulém týdnu a dobře se připravit. Chceme pohár získat pro nás, fanoušky i celý kraj. Pro všechny to bude velký den.

Vnímáte, že máte na dosah další účast v evropských pohárech? 

Ještě to tak nevnímáme. Soustředíme se na zápasy před námi. Nemůžeme do nich jít s tím, že už to máme v kapse. To se vám vždycky vymstí. Koncentrovat se musíme na každý zápas.

Čekal jste, že se na jaře zapíšete do střelecké listiny vícekrát?

Určitě čekal. Nějaké šance jsem zazdil, a tak převládá spíše nespokojenost. Na druhou stranu, čím víc gólů dáváte, tak tím více se na vás obránci připraví. V porovnání s podzimem je pro mě střílet góly těžší. 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace