Václav Jurečka: V Opavě to pro mě budou vždycky emoce

Uherské Hradiště Sport 06 / 04 / 2021

Václav Jurečka přišel na Slovácko právě z Opavy, a tak se na zápas na stadionu SFC ofenzívní záložník velmi těšil.

Pokaždé, když se vracím do Opavy, tak to jsou pro mě emoce. Pět minut od stadionu tady mám byt a je tady vždycky perfektní trávník. Samozřejmě přišly emoce i po našem vítězství v kabině.

Jak cenné vítězství je to pro vás, když jste ještě v sedmdesáté minutě prohrávali? Navíc po prvním poločase, ve kterém jste zahodili spoustu šancí.

Zápas probíhal vlastně stejně jako v minulé sezóně, kdy jsme tady uhráli remízu 1:1. Věřím, že tato výhra nás nakopne do dalších utkání. Máme před sebou těžký měsíc, kdy nás čeká sedm zápasů.

Nemělo na vás dopad, že jste v prvním poločase zahodili tolik šancí?

Někdy se to tak stane a vítězství musíte urvat. Ale důležité je, že jsme to zvládli.

Otřásla s vámi branka Opavy, která padla z její první střely na branku?

Když pořád držíte míč a pak inkasujete, tak to s vámi otřese vždycky. Podařilo se nám ale brzy vyrovnat a pak už jsme byli na vlně, že jsme věřili, že neprohrajeme.

Dostává se tým podle vás už z problémů, které mu přinesl covid?

Lepší to je, ale já se třeba ještě necítím úplně na sto procent. Covid nás docela rozebral zevnitř, ale zvládli jsme dva těžké zápasy s Baníkem a v Opavě.

Ten nejbližší vás čeká hned v úterý v Olomouci. Dokážete si představit, že byste do něj nastoupil od začátku.

Sestava je věcí trenéra. Vrací se Honza Navrátil, takže uvidíme, jak to trenér postaví.

Dokázali jste otočit zápas, což se vám třeba na podzim moc nedařilo. Je teď už tým myšlenkově jinak nastaven?

Myslím, že ano. Je to vidět i na trénincích, kde se zlepšila kvalita. Jsme zase o krok dále než minulý rok. Jsme na dobré cestě uhrát v této sezóně dobré umístění.

autor: Aleš Mazúrek