Vaculíková je královnou malorážky

Kunovice Sport 02 / 10 / 2014

Bravo! Sabina Vaculíková ze SSK Uherský Ostroh je novou juniorskou mistryní republiky ve střelbě ze sportovní malorážky. Devatenáctiletá střelkyně byla ve finálové osmičce suvérenní a po třech letech si znovu připomněla, jak chutná mistrovský titul. Medailovou sbírku pak zkompletovala v soutěžích družstev.
Šampionát hostila střelnice v Plzni, nominaci si kromě Vaculíkové vybojovala i Martina Bahulová.
„Holky se předvedly ve vynikajícím světle, tři medaile nepotřebují žádný další komentář,“ neskrývá spokojenost Jitka Zajíčková z ostrožského střeleckého klubu.
I když se Vaculíková s Bahulovou představily v nejtěžší disciplíně - sportovní malorážka na 3x20 ran, postoupily do finálové osmičky. Bahulová šla mezi nejlepší ze třetího místa s 566 body a Vaculíková ze sedmého s 562 body. Finále se stalo jasnou záležitostí druhé jmenované. „Sabina nenašla přemožitelku a suverénně zvítězila. Po třech letech tak opět slaví titul mistryně republiky. Martina skončila sedmá, ale určitě neodjížděla smutná. Medailovou žízeň uhasila v družstvech,“ pokračovala Zajíčková. Ostrožské střelkyně totiž společně s Veronikou Smetanovou z Nivnice vybojovaly stříbro ve stejné disciplíně družstev a ve Sportovní malorážce 60 ran vleže přidaly bronz.
Na západě Čech se ještě představila dorostenka Zuzana Ilková, která s nástřelem 570 bodů obsadila 23. místo.

autor: ceh, jz