Vaculíková si vystřílela titul

Sabina Vaculíková (1.místo), Veronika Smetanová (2.místo)
Nivnice Sport 25 / 12 / 2011

Sportovní střelci z Nivnice za sebou mají nejúspěšnější sezonu v historii

Nejúspěšnější sezonu v historii má za sebou Sportovně střelecký klub z Nivnice, který v krajském měřítku už léta nemá konkurenci. Jejich nejvíce zářícími hvězdami jsou Sabina Vaculíková a Veronika Smetanová, které malorážkovou sezonu zakončily ziskem kompletní medailové sbírky z plzeňského mistrovství republiky.
Titul šampionky vybojovala v malorážné pušce Vaculíková, která v třípolohovém závodě po 20 ranách (vleže, vestoje, vkleče - pozn. autora) zazářila ziskem 569 bodů. Ve střelbě ze sportovní malorážky na 60 ran vleže (SM60) si pak nástřelem 589 bodů řekla o stříbrnou medaili. „Sabina se dosaženými výsledky může rovnat s juniorskými reprezentantkami a přitom je věkem ještě stále dorostenka,“ říká Antonín Vaštík z SSK Nivnice. Smetanová ve zlaté disciplíně Vaculíkové vybojovala bronzovou medaili, když nastřílela 560 bodů. V disciplíně SM60 skončila šestá (579 bodů). „I její výsledek je na dorostenku, která úspěšně absolvovala tři kola kontrolního závodu juniorské reprezentace, velmi dobrý,“ dodává Vaštík. Nivnické střelkyně pak perfektně reprezentovaly Zlínský kraj v soutěži družstev, když v obou disciplínách vystřílely stříbro.
Vlajkovou lodí mezi dorostenci je akutálně František Smetana, který během půldruhého roku zaznamenal obrovský výkonnostní růst. Na republikovém šampionátu žáků do 14 let byl po zásluze odměněn, když si vystřílel stříbro. V konkurenci 83 dorostenců pak obsadil s 582 body desátou příčku.
Na mistrovství republiky se neztratil ani Karel Rachůnek, který byl v disciplíně SM3x20 s nástřelem 551 bodů šestý. „Karel má za sebou zvláštní sezonu. Skvěle odstartoval, neměl v podstatě žádnou konkurenci, ale v půli sezony následoval propad ve výkonnosti. A pak přišlo výborné šesté místo z republiky,“ podotkl Vaštík. O týden později ve finále Grand Prix Ostrava v disciplíně SM60 však Rachůnek kraloval, když střelil neuvěřitelných 590 bodů a zařadil se mezi klubové „devadesátníky“.
„Vstoupil mezi střelce, kteří v nivnických barvách nastříleli vleže 590 bodů, což znamená, že desítku minuli jen desetkrát ze šedesáti výstřelů. Karel je samozřejmě nejmladším z nich,“ vysvětlil Vaštík.
Jedničkou mezi muži je stále Kamil Smetana, kterého jen mrzí, že se ani po třech úspěšných kontrolních závodech neprobojoval do nominace na evropský šampionát. Z mistrovství republiky má v kapse osmé místo.
„V hodnocení reprezentace mu nakonec patří jedenáctá příčka, což jej připravilo o boj o účast na olympijských hrách, který je otevřený jen pro nejlepší šestici,“ posteskl si Vaštík.
Sportovní střelecký klub Nivnice má aktuálně 42 členů. Jeho střelnice se nově pyšní dálkově ovládanými posunovači terčů, které slouží ke zvýšení výkonnosti. Více info na www.sknivnice.com.

autor: va,ceh