Valachy hattrickem sestřelil Josefík

Uherské Hradiště, Uherský Brod Sport 04 / 02 / 2022

Vítězné tažení zimní přípravou pokračuje. Třetiligoví vyslanci Uherskohradišťska zvládli i druhé vystoupení, za opasek si pověsili skalp Zlína B a Valašského Meziříčí. Radovaly se prvoligové fotbalistky Slovácka, které udolaly šampionky Polska.

Zlín B - SLOVÁCKO B 2:5

Záloha Slovácka opanovala i druhý přípravný duel, když zásluhou skvělého závěru přestřílela na Vršavě Zlín B. Hosté nezachytili začátek, rychle inkasovali, ale pak převzali otěže a tlačili se do šestnáctky. Jenže proti dobře organizované obraně se v první půli neprosadili. Až po přestávce srovnal Kratochvíla. Zlín si vzal sice ještě vedení zpět, ale pak už pálili pouze svěřenci kouče Pavla Němčického. „Klukům v první půli chyběla větší kvalita ve finální fázi, závěr však zvládli a čtyřmi góly zápas otočili,“ uvedl Němčický. Branky: Kratochvíla 2, Koryčan, Polášek, Pak. Poločas 1:0.

UH. BROD - Val. Meziříčí 5:0

Broďané na Lapači doslova zadupali do země Valašské Meziříčí, čtvrtý tým divize E. Hattrickem se blýskl Robin Josefík. I když si kouč Martin Onda vysokého vítězství cení, sportovně uznal, že pro soupeře byla porážka krutá. Valaši přijeli bez kanonýra Výmoly a vyšli střelecky naprázdno. Branky: Josefík 3, Michalec, Gettler. Poločas 3:0.

Sosnowiec - SLOVÁCKO 0:2

Prvoligové fotbalistky Slovácko v prvním přípravném zápase vyhrály na půdě třináctinásobného polského mistra KKS Czarni Sosnowiec, který dokonce v létě naskočil do Ligy mistryň, ale hned v úvodním kole vypadl s maďarským Ferencvárošem. I když měl kouč Petra Bláha k dispozici jen okleštěnou sestavu bez sedmi hráček, které si plní reprezentační povinnosti, jeho výběr od začátku dominoval a převahu korunovala Bayerová. Ve druhé půli se hra vyrovnala, ale Slovácko přesto přidalo pojistku a zaslouženě vyhrálo. Branky: Bayerová, Bieliková. Poločas 0:1.