Valenta: Bolestivá porážka

Uherské Hradiště Sport 26 / 04 / 2010

Ani výkon Víta Valenty nevedl k zisku alespoň kýženého bodu. Po zápase se mu jen těžko hledala slova, přesto se k otázkám postavil čelem.
Můžete teď odtajnit taktiku, se kterou jste do utkání šli?
Věděli jsme, že to bude strašně bojovné utkání, protože Kladno tak doma hraje. Všechny jejich balony směřují do vápna, takže taktika byla pokusit se napadat Kladno, nedat jim možnost míče nakopávat do šestnáctky.
Po úvodní desetiminutovce, kdy se domácí dostali do zakončení, jste mírně hru vyrovnali a zdálo se, že vaše taktika může přinést ovoce.
I přesto to bylo strašně kostrbaté, bylo tam moc nakopávaných míčů, ke kterým jsme se nedostali. Dostali jsme se k nim vlastně až druhý poločas, kdy jsme dali míč na zem a vypracovali si několik střel a šancí. Škoda šance Iliji, který byl na malém vápně sám před prázdnou bránou a překopl to.
V prvním poločase jste se dostal ke střele, která ale skončila v postranním autu. Míč vám v tomto případě nesedl?
Nechtěl jsem střílet, chtěl jsem poslat střílený centr před bránu.
Ve druhém poločase jste více otevřeli hru, dostali jste se i do optické převahy, ale přesto se šance na vyrovnání dostavila až v samém závěru.
To máte pravdu. Sice tam bylo několik střel, ale do vyložené šance jsme se dostali skutečně až v těch posledních minutách. Škoda že jsme to neproměnili. Skončilo by to 1:1 a bylo by to v pořádku. Teď jedeme domů s prázdnou.
Dostali jste se do situace, že své soupeře v boji o záchranu musíte přeskočit. Což znamená naplno uspět už v dalším domácím utkání s Mladou Boleslaví.
Určitě. Už dopředu jsme věděli, že pokud neuspějeme na Kladně, tak se naše situace zkomplikuje. Teď už musíme vyhrát za každou cenu.