Vávrová a spol. jsou šesté na světě!

Uherské Hradiště Sport 11 / 07 / 2015

Atletky Střední odborné školy a Gymnázia Staré Město v čele s Kateřinou Vávrovou se postaraly o malý zázrak. Na středoškolském mistrovství světa v čínském Wunanu totiž obsadily vynikající šesté místo, když v individuálních startech vybojovaly tři tituly středoškolských mistryň světa!
Školní výběr se do Číny kvalifikoval z druhého místa v atletické soutěži Corny Cup, když vítězky z brněnského gymnázia Hády nabídku odmítly.
V šestičlenném týmu figurovaly čtyři atletky Slovácké Slavie Uh. Hradiště (Kateřina Vávrová, Mária Šimlovičová, Kateřina Resslerová, Štěpánka Kolářová) a dvě fotbalistky 1.FC Slovácko (Michaela Dubcová, Kritýna Psotková). Jejich největší zbraní byly sprinty.
Vávrová nenašla přemožitelku na dvoustovce, když v silném protivětru (-2,1 m/s - pozn. autora) zaběhla čas 24,71 sekundy. Šimlovičová kralovala na stovce. „Majka se vyrovnala nejen se soupeřkami z 33 zemí, ale i půlhodinovým časovým skluzem a v mírném protivětru zaběhla druhý nejrychlejší čas kariéry - 12,30 sekundy. Na druhou Indku Vanketesh získala 28 setin sekundy,” smekl kouč Jaroslav Vlček. A nejcennějí kov ukořistila i štafeta. Kvarteto Kolářová, Resslerová, Šimlovičová, Vávrová zaběhlo „švédskou štafetu” 100 - 200 - 300 - 400 metrů ve výborném čase 2:14,92 minuty.
Stříbro přidala česká fotbalová reprezentantka do 17 let Dubcová na osmistovce (2:20,64 min.) a čtvrté místo obsadila Resslerová v běhu na 300 m překážek (45,87 s.). Osobní rekord si ve výškařském sektoru vytvořila Psotková, má hodnotu 154 cm.
Gymnazistky tak v konečném účtování vybojovaly 657 bodů (Šimlovičová 164,75; Vávrová 161,75; Resslerová 98,75; Kolářová 95,75; Dubcová 81, Psotková 55), když nestačily jen na týmy ze Španělska, Turecka, Číny, Francie a Itálie. „Kdyby měly v týmu kvalitnější vrhačku, sahaly po medailích. Tak snad za dva roky ve Francii,” zasnil se Vlček.