Vávrová a spol. nestačily jen na bašty

Uherské Hradiště Sport 04 / 10 / 2014

Atletky Slovácké Slavie Uherské Hradiště obsadily na republikovém šampionátu dorosteneckých týmů skvělé páté místo, když před sebe pustily jen tradiční mládežnické bašty z Vítkovic, Jablonce, Olomouce a pražské Dukly. Největší hvězdou týmu 15 dívek byla kapitánka Kateřina Vávrová, která všechny tři starty (100, 200 a 4x100 m) proměnila ve vítězství.
Hradišťanky doplnily tři hostující atletky ze Zlína a v pražském Edenu si chvílemi opravdu připadaly jako v ráji.
Největší porci bodů získaly sprinterky. Stovku vyhrála Vávrová časem 12,19 s., když porazila i stříbrnou a bronzovou medailistku z mistrovství republiky v Třinci. Na dvoustovce šestnáctiletá slečna skalpovala i Pavlu Falharovou, účastnici juniorského mistrovství světa v americkém Eugene, když zaběhla jeden ze svých nejlepších časů 24,83 s.  „Už to opět byla stará dobrá Kateřina ve své nejzářivější formě. Uvolněná, usměvavá a zdravě sebevědomá. Trošku připomínala svou jmenovkyni, slavnou ruskou carevnu, která z izolovaného Ruska udělala na konci 18. století velmoc. Ač postavou nevelká, mohla by po šampionátu nosit příjmení Veliká,“ sklonil se až k zemi Jaroslav Vlček, veleúspěšný hradišťský kouč.
Simona Sedláčková skončila na stejných tratích devátá a desátá. Sprinterské galapředstavení Slovácké završila štafeta na 4x100 metrů, která ve složení Tereza Brázdilová, Kateřina Resslerová, Sedláčková, Vávrová vyhrála časem 50,34 s. Dva body přidalo „béčko“ ve složení Miklášová, Zálešáková, Slovácková, Klišíková (54,09 s.).
Velkou oporou byla i Brázdilová, která kromě štafety získala stříbro v trojskoku (11,30 m) a v dálce ji výkon 543 cm zajistil páté místo. Kvartet čtvrtkařek (Resslerová, Herzogová, Švehláková, Polášková) doběhl čtvrtý. Pátou příčku obsadila mladinká kladivářka Karolína Klišíková. I když je svěřenka Jana Horáka věkem ještě žákyně, se zkušenějšími závodnicemi držela krok.
Atletky Slovácké nakonec získaly 90 bodů a uhájily páté místo před Českou Lípou, Pardubicemi a ZŠ Jeseniova Praha.