Ve čtvrtek vstoupí Slovácko do Evropy

Ve čtvrtek vstoupí Slovácko do Evropy
Foto: DDK  /  Ve čtvrtek se Slovácku otevře fotbalová Evropa.
Uherské Hradiště Sport 16 / 07 / 2021

V pondělí ráno podstoupí fotbalisté Slovácka PCR testy, které pro ně budou vstupenkou do bubliny nezbytné pro utkání 2. kola kvalifikace Evropské konferenční ligy UEFA.

V ní už absolvují ve středu ráno přelet do druhého největšího města Bulharska, předzápasový trénink a ve čtvrtek od 19.00 našeho času už ostrých devadesát minut proti bulharskému vicemistru Lokomotivu Plovdiv. Úvodní duel kvalifikačního dvojzápasu ukáže, jaké jsou šance pro další postup pohárovou Evropou. Výsledky přípravných utkání včetně generálky s maďarským Paksi jsou nadějné. 

"V generálce nás potkal kvalitní soupeř. Měli jsme v ní pomalejší začátek, kdy jsme soupeře pustili do tří standardek a zbytečně inkasovali, ale od dvacáté minuty hrálo mužstvo velice dobře.  Připravili jsme si spoustu šancí a druhý poločas hráči korunovali náš výkon tím, že výsledek utkání otočili. Z naší strany to byl přesto festival zahozených šancí," komentoval čtvrteční výkon proti čtvrtému týmu maďarské ligy trenér 1.FC Slovácko Martin Svědík.

Slovácku už zbývá jen vyladit v domácím prostředí formu. Ve Slovinsku trenér Svědík své hráče ještě příliš nešetřil. "Posledním utkáním jsme ukončili soustředění a nějakou fázi přípravy. Klobouk dolů před mužstvem, protože i když se říká, že generálka je na vyladění, tak my to máme trochu jinak. Máme to posunuté, takže hráči ještě v nohách něco měli, ale i přesto se mi některé individuální výkony velice líbily," pochvaloval si závěr herního kempu Martin Svědík, který však našel přece jen jednu pihu na kráse. "Jenom je škoda, že i když tam byla řada pěkných akcí, tak zůstaly nevyužity. Doufám, že si produktivitu šetříme na ty důležité zápasy." Lékem by mohl být čtvrteční start nejzkušenějšího hráče Slovácka Milana Petržely, který spolu s Tomičem zůstal ve čtvrtek bulharským zvědům ukryt. 

Přestože pozornost všech je upřena ke čtvrtečnímu utkání Evropské konferenční ligy, Slovácko čeká v neděli v 16.00 start Fortuna ligy v Liberci, kde bude chtít slovácký klub navázat na úspěchy z loňské sezóny. Proto bezprostředně po skončení zápasu v Plovdivu se letecky vrátí do Česka.

  

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace